| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU e un lucru ciudat la mine mi se pare ca presimnt lucruri nainte sa fie asa aseară sasaia ceva sub chiuvetă si ma gândeam ce ar fi sa se strice si asa a fost dar nu doar asta.In a 7 a am zis în clasa numele a trei colegi care credeam ca vor raspunde si fix in aceasta ordine au fost chemati.Am visat ca moare o bătrână in curtea bunicii iar dupa 2 ani a murit,vreau sa zic ca presimnt chestii, simnt câteodată pe cnv in camera rau sau bun cn e? Mi-a dat Dumnezeu puterea asta? Lumea zice ză is foarte înteleaptă ce am? happy vreau sa stiu zici ca as fi un fel de Jedi da no imposibil.Si cu Domnul am avut visuri,aud persoane care ma striga,simnte ce o sa se întâmple, ce o sa spuna oamenii.Ce am? Va rog nu mi t am o grămadă de chestii de astea ce e? Unele chiar grele de crezut.cel mai bun raspuns si lung are funda dar sa imi fie de folos sa stiu exact ce talent supranatural am si nu stiu cum sa zic.Multe păreri happy

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Buna seara!
Nu exista asa ceva,si mie mi s-au intamplat lucruri din astea,dar asta nu inseamna ca avem puteri speciale laughing, pur si simplu, uneori sunt coincidente, uneori lucruri fara sens, si cateodata in numar foarte mic lucruri greu de explicat.Nu te mai fixa pe chestii cu cititul viitorului.
Seara buna,
Adrian!

8 răspunsuri:
| eneionut123 a răspuns:

Nu e ciudat intre o anumita varsta(12-17) crezi ca vezi vitorul si crezand asta chiar se intampla deci continua sa crezi ca se va intampla exact cu vrei tu... aproape cum vr tu

| LuciWv a răspuns:

Si mie mi se intampla ceva de genu, dar in vise, visez ceva si dupa ceva timp se intampla, habar nu am de ce!

| Naimad a răspuns:

Un studiu american arata ca daca te gandesti la ceva insistent, se va intampla, deoarece probabilitatea bate realul! NU E DAR DE LA dumnezeu! EU NU CRED IN EXISTENTA LUI! Norocul il faci singur!

| robandu99 a răspuns:

Poți fi medium.el presimte lucruri dinainte sa se întâmple..in cazul in care presimți ca o sa se întâmple lucruri rele..ai grija sa nu se întâmple..ai grija sa ocolești pbstacolele de la care presupui ca o sa se întâmple ceva rău..de exemplu faza cu bătrâna care moare in curtea bunicii..tre sa ai grija sa nu se întâmple repede asta. uneori te poți înșela iar alteori chiar se întâmplă..ai încredere in tine

| Anonima54 a răspuns:

Asta a fost visul tau de aseara?

| CalinRobert a răspuns:

Mda te inteleg.mie mi se intampla des lucruri de genul.Ma gandesc la ceva si peste scurt timp se intampla.Chiar intr-o zi, veneam cu mama cu masina de la bunici si am zis "ba daca facem accident, oare cum ar fi"...peste 20 minute aproximativ se baga unu in noi laughing nu a patit nime nimic doar ne-a atins putin...serios vorbesc...si multe altele.

| Kenya a răspuns:

Cred ca e o coincidenta.