| Giulia943 a întrebat:

Bună TPU!
În noaptea asta pisicile mi-au dat jos acvariul. Dimineața, când m-am trezit și am observat, am găsit doar o țestoasă din cele 3 de acolo. Voiam să vă întreb: unde s-ar putea ascunde o țestoasă?
De asemenea, mă gândesc că s-ar putea ca pisicile să le fi mâncat. Credeți că ar reuși, sau că ar fi rămas urme?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai putea cauta pe sub scaune si canapele!
as vrea sa vad cum mananca o pisica o testoasa care s-a bagat in carapace, dar asta nu inseamna ca este imposibil, mai ales ca pisicile au multa energie si la cat sunt de curioase si cu memorie relativ scurta sunt in stare sa repete un lucru pana le iese, cu alte cuvinte ar astepta o testoasa sa iasa din carapaci si atunci sa o inhate happy

| norisorulpufos a răspuns:

Pisici si țestoase
Capră si varză
Vacă și fân
Nu se țin impreună

| Giulia943 explică (pentru norisorulpufos):

Asta e, dacă nu mă pot abține când văd un animăluț pe stradă. happy
Am găsit una vie. Acum o caut pe a doua

| norisorulpufos a răspuns (pentru Giulia943):

Drăguț din partea ta.
Am citit o poveste că o vietate s-a transformat in prinț.
Ai grijă la acvariu.

| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Depinde de marimea broastei testoase, dar da, cel putin in salbaticie pisicile mananca si broaste testoase. In principiu ar trebui sa gasesti carapacea. Cauta peste tot pe sub pat si mobilier.