| KinderBeeeib a întrebat:

Care dintre voi are agapornisi\papagali? Cum se comporta? Ce sfaturi imi puteti da? Funda celui mai bun raspuns

6 răspunsuri:
| Decebalul a răspuns:

Eu am! Pai se comporta destul de bine, daca se obisnuiesc cu prezenta ta. De exemplu ai mei ( am 2) cand i-am luat erau rai si ma ciupeau dar dupa vreo 2-3 saptamani erau blanzi si jucausi. Te sfatuiesc sa iti ei! Sper sa te fi ajutat! happy

| AlexandraPrincess a răspuns:

Am avut papagali! Se composrta destul de frumos!

| larisuka99 a răspuns:

Eu am niste perusi si iti pot spune ca se comporta foarte bine.

| KinderBeeeib explică (pentru larisuka99):

Niste insemnand? laughing

| larisuka99 a răspuns (pentru KinderBeeeib):

Doi. De ce?

| BloodBender a răspuns:

Am eu o solutie pentru tn...am si eu niste papagali(ninfe).la inceput erau tare suparaciosi si ma ciupeau da am un unchi care le are cu d-astea si mi-a zis asa: odata pe saptamana trebuie sa le tai unghiile si sa le pilesti cu pila de unghii, ca daca au ghiarele mari se ranesc si devin recalcitranti.dar daca vr sai dresezi, totul consta in recompensa si pedeapsa(cu cat e mai tanar invata mai repede) iar daca vezi ca face figuri si gafuie si se da la tine, lasa-l in pace pentru ca e de ajuns in acea zi (ar fi de preferat, daca vr sa-l dresezi, sa iei un pui, pentru ca adultii nu asculta deloc. trebuie dusi la imblanzitori profy si iti mananca alocatia) asa ca,, welcome'' si pliiiiizzz FUNDA *succes*