| mariusika31 a întrebat:

Care este cel mai periculos si mai agresiv Caine? cine are raspunsul cel mai ok si detaliat primeste funda garantat happy multumesc.

Răspuns Câştigător
| dragosx2002 a răspuns:

Cei mai periculosi caini sunt pitbulii, buldogi si mai putin Rottweiler deoarece am citit undeva ca este "o oaie in blana de lup"

8 răspunsuri:
| Anduta_1569 a răspuns:

Agresiva-ti se pare lumea care te inconjoara si care te determina sa-ti cumperi un caine "agresiv"(tu de fapt nu stii ca un caine agresiv te poate agresa chiar si pe tine) tocmai din cauza slabiciunii si fricii tale interioare.Sgresivitatea cainelui este o deviatie comportamentala, nu un atuu!

| einenebun23 a răspuns:

Dupa parerea mea cea mai agresiva rasa de caine este Rottweileru. Este un caine periculos in momentul cand a muscat pe cineva el isi inclesteaza dintii in carne si pur si simplu iti smulge o bucata de carne din tine. Este si extrem de greu de dresat.

| Juliet10 a răspuns (pentru einenebun23):

Eu am avut rottweiller... Nu e deloc periculos!

| Flynn2001 a răspuns:

Nici unul.

| Juliet10 a răspuns:

Nici unul. Poți sa ai un pitbull foarte cuminte sau un pudel foarte rău. Depinde de dresaj. Vot plz?

| αℓιηα a răspuns:

Cel mai agresiv ciine este amstaff.American Staffordshire Terrier este o rasa cu o masa musculara crescuta, mica si indesata, si totusi agila si extrem de puternica pentru statura sa. AST are in general o structura osoasa puternica. Are un cap mare, puternic, bot scurt si falci puternice. Urechile sunt in general taiate, dar acest lucru nu este obligatoriu. Ochii sunt rotunzi si negri. Blana este formata din par subtire, scurt si lucios. Toate culorile sunt admise, dar nu trebuie sa aiba mai mult de 80% alb. Urechile stau ridicate si sunt scurte.El a fost creat si educat pentru participarea la luptele de caini, fapt care i-a impus agresivitate, seriozitate, instinct de luptator. Aspectul musculos, robust si puternic ofera senzatia ca privim un caine dur, dar ochii lui inchisi la culoare ne demonstreaza ca poate fi bland si voios. Amstaff-ul poate ajunge la o greutate corporala de aproximativ 25-30 kilograme.Din cate stiu eu, urechile i se taie inca de la 3 luni, insa urechile necupate sunt de preferat.

| AdiPopa a răspuns:

Ori alegi un lup sau un buldog de mic ca sa il dresezi sa te apere