| mardeamor a întrebat:

Care este cel mai usor de crescut si bland animalut de casa? in afara de caine si pisica.mersi

20 răspunsuri:
| Vulvatron a răspuns:

Leul laughing

| SabbyNightShadow a răspuns:

In mod normal as fi spus pisicuta sau catzelush dar ai sp ca altul, deci hamster sau iepurash

| Furculingură a răspuns:

Porcusor de Guineea

| Neah a răspuns:

Pai iepure (dar face mizerie cam multhee hee), broaste testoase, pesti sau papagal/pasare

| JustmeV a răspuns:

Hamster
pestisori
eu am hamster si nu e asa greu...
pestisori nu am da am auzit ca e simpluwinking
fundalove struck

| InLove a răspuns:

Dupa parerea mea poate hamsterul... sta doar in cusa, in mini-lumea lui, si nu trebuie sa ai prea mare treba cu el : doar sa il hranesti si sa ii cureti cusca!

Răspuns utilizator avertizat
| ZeePinkStar a răspuns:

Bună happy papagalul sau hamsterul happy

| ChristinaO a răspuns:

Eu zic ca hamsterul.Sau daca vrei, un papagal, doar ca o sa ai batai de cap pana il dresezi.

| candygirl a răspuns:

Pestisor. dar ai grija sa ii cureti acvariul inainte sa se faca apa portocalie si sa il scoata mami afara si sa il pape pisica happy

| smecherulxxl5 a răspuns:

Hamsterul

| Obsolete a răspuns:

Hamsterul mascul ppt ca e mai bland ca femela dar are nevoie de atentie nu prea multa atentie dar sa te joci cam 30 de minute pe din propria mea experienta stiu ca un hamster mascul e animalul perfect de casa si este extrem de cuminte si bland si chiar daca este nocturn nu scoate zgomote neplacute ba chiar le scoate foarte rar.

| JesterRO a răspuns:

O tarantula, daca nu-i veninoasa.

| abcdefg_8927 a răspuns:

Broasca testoasa si eu am nu face deloc mizerie

| Alee_1440 a răspuns:

Peste...sau Papagal...am avut sunt adorabilihappy

| Chitaristu a răspuns:

Depinde :
Pestele - le dai hrana de 2 sau o data pe zi depinde de specie
Hamster - singura parte rea este ca te pot trezi noaptea si ca trebuie sa le faci curatenie des ( 2-3 ori pe saptamana )

| Eus a răspuns:

Hamster.

| sonyya a răspuns:

Eu am 2 pestisiori .Carasii.Sunt super scumpicii si draguttzi ii tin intr-un bol mare si nu trebuie decat sa le dau papa si sa le spal apa

| andraa00 a răspuns:

Eu am hamster. este adorabiiiil love struck.
Dar poti sa iti iei si iepure happy

| Dyana_8999 a răspuns:

Un iepuras este dragut, dar trebuie sa il hranesti calumea ca este pretentios la mancare