| Miranda27 a întrebat:

Cat costa sterilizarea (in Romania) la o pisica femela, de rasa comuna? Am auzit ca in alte tari costa 40 euro si nu stiu ce vaccin costa 10 euro. Trebuie sa ii faca doctorul ceva vaccin inainte/dupa operatie? Sau in site-ul din care am citit, preciza oare cat costa un vaccin obisnuit pentru pisica?

5 răspunsuri:
| MrAnonymus a răspuns:

In jur de 200 lei, depinde de medicul veterinar.Eu am fost cu pisica 10 zile dupa castrare la vaccinare si acel vaccin costa cam 30 de lei.Inainte medicul ii da o pastila care sa o scoata din calduri 48 de ore dupa care face operatia si gata.

| Bianca555 a răspuns:

La femela costa in jur de 125-250 lei depinde de medicul veterinar si ai grija sa e informezi cu atentie despre experienta lui/ei ca medic veterinar

| RedNose a răspuns:

Mie in Bucuresti mi-a cerut la doua cabinete particulare 250lei, iar langa Bucuresti i-am facut operatia cu 110lei. Nu stiu acum daca se mai face, dar la un moment erau cabinete care faceau reduceri la sterilizarea unei pisici fara rasa sau asociatii care le sterilizau pe gratis. Poti sa te interesezi, spui si tu ca o pisica de la bloc si vrei sa o sterilizezi, sa nu se mai inmulteasca(nu-i spui ca e a ta, tu doar ai grija de ea).

| pisihabarnuare a răspuns:

Ar costa mai mult de 100 lei.

| Miranda27 explică:

Deci am trecut pe la cabinetul veterinar (sau cum i se zice) si mi-a zis doamna doctor ca ar costa 160 de lei. Dar multumesc pentru toate raspunsurile happy!