| SAFEandSOFT a întrebat:

Ce caine recomandati de tinut in casa? Nu vreau ceva foarte paros dar nici chel. Si nu ceva foarte scump cum e sharpei.
Ce imi recomandati?

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Bună.
http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/selector
Pe acest site poți să îți alegi "câinele ideal" în funcție de înălțime, greutate, afecțiune, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci cel mai dragut e un Labrador dar daca vrei ceva mai mic un yorkshire e perfect plus ca este mic si dragalas, mult noroc

| SAFEandSOFT explică (pentru anonim_4396):

Yorkshire este prea paros si urat. alt ceva.

| Kriss96 a răspuns (pentru SAFEandSOFT):

Tu esti urat. Nici nu stiu de ce iti iei caine. Daca ai fi iubitor de caine as mai zice. Dar dupa cum vorbesti de Yorkshire se vede ca vrei doar ceva cu care sa impresionezi.
Si nu, nu sunt posesoare de Yorkshire si nici nu i-am luat apararea lui in mod special. Dar eu am o parere si anume ca nu exista caine urat indiferent de cum arata. Daca nu te incadrezi in mentalitatea asta clar nu iubesti animalele. Renunta la ati lua caine ca il chinui degeaba.

| veronique122003 a răspuns:

Pai ai putea sa iei: beagle,buldog francez, mops, pomerian,westie,basset hound, cocker spaniel, cavalier king, jack russel terrier, pinscher pitic sau caniche pitic. Cam astea ar fi dar acumtu alegi. big grin