| xXNikeXx a întrebat:

Ce fac daca cainele meu ciobanesc carpatin nu mananca paine (fara sa zicem o "garnitura") ce sfaturi imi dati ca sa manance paine goala

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Ca sa manance paine goala trebuie sa-l flamanzesti putin si apoi va manaca neavand altceva, dar va slabi si va arata naspa, nu-ti sugerez sa faci asta! Bafta!

8 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Daca ii dai paine, dai doar coaja ca miezul ii ramane lipit de cerul gurii sau de dinti/masele

| Mihaela1964 a răspuns:

Taie paine cubulete mici, cainele nu poate sfasia ca si felinele.Dar bine ar fi sa mai pui ceva pe langa ea...

| ElenaSA a răspuns:

Cu paine goala il lesini de tot si pe urma umbli cu el la medic.

| xXNikeXx explică (pentru ElenaSA):

Ba eu nu m-am referit ca ii dau numa paine! :-l

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine sa-i dai numai paine goala.Cainele trebuie hranit diversificat, pe langa oase, daca stai la tara, ii poti da si rrest de mancare.Numai paine goala nu poate manca nimeni. Uite si eu am caine acasa, si pe langa paine goala mai mananca si resturi d ecartofi prajiti, si am ramas surprins ca manaca si pepene, Nu-ti recomand si nu te sfatuiesc, sa chinui cainele cu doar paine goalahappy

| AlexAleex a răspuns:

Trebuie sa nu il mai indopi atata.Nu ii mai da nimic de mancare pentru un timp si apoi vezi ca o sa manance si coji de painelaughing

| MariusBoy2013 a răspuns:

NU poti sa-l obligi sa manance paine daca nu vrea, cainele se hraneste cu mancare de caini.

| nadia005 a răspuns:

El va manca paine decat atunci cand i se va face foame.De exemplu cainele meu daca ii dau paine si nu ii este foame o ingroapa in pamant ca apoi cand ii va fi foame sa o scoata de acolo.Asa ca nu este neaparat sa il obligi.