| free2infiltrate a întrebat:

De unde pot lua fisic de monede.
As vrea de exemplu sa aiu un fisic de monede cu mircea cel batran (monede de 50 bani). Monede de 1 ban etc.

Elibereaza si alte banci, sau doar banca nationala?

Răspuns Câştigător
| regele1 a răspuns:

Punerea în circulaţie a monedelor de circulaţie cu caracter comemorativ, cu valoare nominală de 50 bani dedicate aniversării a 625 de ani de la urcarea pe tron a domnitorului Mircea cel Bătrân, se va face prin sucursalele regionale Bucureşti, Cluj, Iaşi şi Timiş ale Băncii Naţionale a României cu ocazia efectuării plăţilor în numerar către instituţiile de credit/Trezoreria Statului.

Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toate bancile trebuie sa aiba monedele aflate in circulatie, asa ca poti merge la orice unitate bancara. Numai bine!

| regele1 a răspuns:

Asta scria pe un site.