| Anonimadraguta07 a întrebat:

Heei, am o problemalaughing. Astazi mi-am adus de la bunica o pisicuta. i-am facut baie, i-am dat sa manance si pe la 9 jumatate am vazut ca nu mai e in "patutul" ei, era langa pat incerca sa se bage dupa pat si am luat-o in brate si am pus-o pe covor si cat timp am impins patul catre perete s-a bagat sub dulap. Am incercat s-o scot, dar am renuntat vazand ca e in zadar. Dupa 15 minute i-am adus niste salam cu gandul ca o sa iasa, nici asa nu a iesit. Am incercat din nou sa o scot cu maturalaughing si s-a ridicat in doua labe si sta asa dupa dulap pe teava de la calorifer. Ce sa fac ca sa iasa de acolo? sad

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimic, o sa iasa ea

| Kriss96 a răspuns:

O sa iasa ea singura cand o sa mai prinda curaj.

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Laso ca va iesi singura nu ai poti face nimic. Nu a cunoscut locul si s-a speriat acum ca ai incercat sa o scoti pana nu se va linisti nu va iesi

| Anonimadraguta07 explică (pentru DjSheepyOfficial):

A stat acolo toata noaptea. "Plangea" si venea aproape de locul unde trebuia sa doarma si cand ma uitam la telefon se duce inapoi. Am scos-o de dimineata pentru ca mieuna intr-una si am pus intre spatiul dintre parchet si dulap ceva perne. Acum e mai linistita, nu se mai ascunde ci sta frumos pe pat ^_^. Multumesc de sfat/sfaturi

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Ai Speriat pisica cu incercarile tale de a-i face baie etc.Acuma nu o sa iasa pana nu o sa-i fie foame. daca i-ai facut baie, pisica s-a enervat pe tine si a fugit dupa dulap adica se teme sa nu-i faci din nou baie. Daca nu ii mai faci 1-2luni baie se va adapta. Poate locul e de vina nu-i place locul, cati ani are pisicuta, ademenesteo cu lapte... .Succes.Sa iti traiasca pisica.

| Astropuf a răspuns:

Muta dulapul.Sau poti sa te joci cu mainile la marginea dulapului unde te poate vedea si ea o sa sara la mana ta.Cel putin asa fac eu cu pisica mea,

SI nu ii mai face baie unei pisici ele se spala singure. Stiu ca exista multe chestii si produse gen sampon dar nu le face bine ele urasc apa deci nu ii mai face baie. FUNDA?happy

| Adrianz3 a răspuns:

Incearca sa iei iarba-matei, ori pune-i un castron cu lapte, ori adui jucari.Si cred ca stiu de ce se tot ascunde pisica ta.Ea ii e frica de tine sau ii e frica de noua casa sau e timida