| Albu_Georgiana_2000 a întrebat:

Hey! Am si eu o broasca testoasa de Florida cu tample galbene si din Octombrie a intrat in hibernare, dar nici acum, 11 iulie, nu mananca! Ce sa fac? Ea este vioaie si activa si pe langa asta i-am luat si vitamine Vita-Plus si are si cub de calciu si incalzitor de apa setat la 26 de grade! Eu tot incerc sa o fac sa mănânce! Ii pun mereu mancare in acvariu (Gamarrus).

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Este normal, lasă-i timp să-și revină.
Plus că unele țestoase se adaptează la niște perioade în care hrana este puțină.

2 răspunsuri:
| Doja a răspuns:

Da-i carne de pui proaspata si cruda tocata mic de tot pe la nas si vezi ce reactie are

| ShaniTempo a răspuns:

E ceva firesc, testoasele pot sa nu manince perioade lungi, mai ales ca a fost in hibernare, incerca sai dai in caz de ceva ceva mai natural, ti-as sfatui sfecla sau varza