| BiancaCarutasu a întrebat:

Hey salut! Vreau sa imi cumpar un huski dar stau la apartament.Insa apartamentul are 4 camere si am extrem de mult timp sa stau cu el.Ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Danger30 a răspuns:

Am avut si eu un Husky acum ceva vreme, eu locuiesc la tara, intr-adevar e o rasa frumoasa, dar problema la ei e modul de ingrijire, sunt caini foarte energici si trebuie sa le acorzi ceva atentie si problema e ca fac destul de multa mizerie, dar dupa cum spui ca ai extrem de mult timp liber, cred ca poti sa faci fata, oricum, e alegerea ta, mie mi se pare o alegere buna, dar totusi daca as fi fost in locul tau as fi optat pentru o rasa de talie mai mica, care este mai usor de ingrijit

| BiancaCarutasu explică (pentru Danger30):

Imi Poti da te rog un exemplu.as vrea o rasa asemanatoare husky-ului.

| Eduard619 a răspuns (pentru BiancaCarutasu):

Poti opta pentru un akita sau pug dar eu sugerez bulldog-ul e o rasa mai lenesa si mai apropiat de familie.
De asemenea iti poti lua un bichon sau un pechinezwinking

| Danger30 a răspuns (pentru BiancaCarutasu):

Pai cum a zis si Eduard, un pug e bun pentru apartament, dar daca tot optezi pentru o rasa asemanatoare cu husky ar fi un Skikoku, e un fel de metis intre Akita Inu si Shiba Inu, eu unul nu am avut rasa aceasta de caine, dar am un prieten care are o asemenea rasa, si pot spune ca e o rasa foarte inteligenta, putin incapatanata si foarte afectiva cu stapanul

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spunem ca este total neadecvat si nesanatos pentru un huski sa fie tinut in apartament!
Un huski este bine sa fie tinut la curte, in zonele de munte, unde temeperatura este mult mai scazuta decat la campie/sex.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cu ce ti-a gresit acel husky sa-l tii captiv? Nu e de apartament. Si daca ai curte trebuie sa-l scoti in parc, la plimbari etc. E destula crima pentru el clima temperata. https://www.infocaini.ro/rase-de-caini/rasa/husky-siberian