| Akid a întrebat:

Hey TPU

sunt intr-o mare dilema
am un ciobanesc de bucovina. are 7 luni
si de ceva timp schioapata cu un picior
i-am facut 3 injectii
2 vaccinuri
si acum are niste pastile cu multe vitamine si nu stiu ce mai contin ele
asa...
farmacista a zis ca poate sa aiba deficienta de calciu in oase
si de aia i-a dat tratamentul ala cu multe vitamine si calciu
daca aveti vreo idee?
puteti sa`mi spuneti ce ar putea sa aiba?
si daca se vindeca de la pastilele alea?

12 răspunsuri:
| anad a răspuns:

I-ai examinat foarte bine laba piciorului ca si o rana cat de mica il deranjeaza! De obicei cainii se vindeca foarte repede si sigur, in scurt timp, nu va mai avea probleme mai ales ca este si tanar.

| anad a răspuns:

@foxi, daca ai fi citit atent ai fi inteles ca a fost la medic si i-a dat 3 injectii si doua vaccinuri! Deci si al tau raspuns este de fapt nefolositor si daca ar vedea userii cum dai la greu calificative de stupid si nefolositor ar fluiera a paguba! Sper sa ai si tu parte de acelasi tratament de la altii!

| anad a răspuns:

@DeNiSa_UrSuLeT_PuFoS, ce n-ai inteles? Despre caine am zis doar ca se va face repede bine, iar despre @foxi am zis ca ea a dat nefolositor(uita-te la profilul ei si vezi cate calificative de stupid si nefolositor da) si ca da si altora foarte multi si va primi si ea de la altii!

| DoDo a răspuns:

Anad auzi da de ce nu i-a murit cainele sa stii si tu iai dorit raul ei asa ca tu o sal primesti

| Barbie331 a răspuns:

Imi pare rau pentru el sa stii! Chiar imi pare! Nu i mai scoate asa des afara zilele acestea cand e bolnav! Poate a luat vreaun virus de alt catel!

| foxi a răspuns:

Daca nu-l vede un medic... poti sa-l tratezi degeaba!

| Akid explică:

App am uitat sa mentionez ca medicul i-a facut vaccin si injectiihee hee)

| cristina10 a răspuns:

Am avut si eu aceeiasi problema am avut si eu ciobanez dar daca nu o sa te duci la un veterina iti spun eu nu rezolvi nimic fundita?:X:X:X:X:X

| Rallu a răspuns:

Si eu am o catea ciobaneasca, si tot problema asta a avut`o dar am chemat medicul si s`a rezolvat. Deci te sfatuiesc sa chemi medicul sa o vada, iar vitaminele i le poti da incontinuare, deoarece vitaminele nu ataca corpul, ci il intareste.

| Rallu a răspuns:

Il intaresc,(sry de greseala)

Răspuns utilizator avertizat
| cornelm1976 a răspuns:

Nimic nu poate sa se substituie parerii unui medic veterinar, dar care obligatoriu trebuie sa il si vada sa isi poata da seama de ce anume sufera. Sfatul meu: mergi repede cu el la doctor, pana nu va fi prea tarziu. In Romania toti se pricep sa isi dea cu parerea, chiar daca nu e de specialitatea respectiva si sa faca o multime de presupuneri! Eu am pregatire si de tehnician veterinar, dar totusi ma duc la medicul veterinar cand am probleme cu cainii.