| anonim_4396 a întrebat:

Pentru iubitorii de pisici(in special) : De ce va plac pisicile? Sunteti de acord ca sunt niste animale mai inteligente decat cainii din multe puncte de vedere?

23 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Mda. puteam trai fara sa stiu asta, imi pare rau ca nu am fost clara. De ce va plac pisicile ca animale de companie?(nu ca delicatesa culinara) Doamne fereste.

| whatevernvm a răspuns:

Ok..mersi, cred. Sa inteleg ca tie nu iti plac animalele si le preferi pe masa sau doar glumesti?

| whatevernvm a răspuns:

Uuu smug

| whatevernvm a răspuns:

Unde ii gasesc pe cei de mai sus?>

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal ca aia la care le plac pisicile o sa spuna ca sunt mai inteligente decat cainii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pisicile sunt intr-adevar mai inteligente decat cainii.De exemplu daca alergi o pisica si se catara in copac n-o mai dai jos de-acolo decat cu pompierii, pentru ca a uitat pe unde-a urcat...
Iar cainele e atat de prost incat abia se pricepe sa miroasa niste droguri ascunse in rezervorul masinii...

| whatevernvm a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu uita sa coboare, poate nu vor.

| anonim_4396 explică (pentru whatevernvm):

Acum am inteles.Se alinta cu pompieru` adica.Ala sta intr-un picior pe scara aia la 20 de metri si mai are si alta treaba sa mearga sa stinga vreun incendiu si ea-i zice ``deci nu pui mana pe mine cu manusile alea care miros a porc! te rog frumos pleaca! in clipa asta!``
In fine.Cam tarziu raspunsul tau...
Ori te-ai dus pe mess cu baietii, si-ai uitat de mine?

| whatevernvm a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu uit de tine. Doamne fereşte..esti prea insurubat in mintea mea de la faza cu sforaitul, mi-ai intrat la suflet

| anonim_4396 explică (pentru whatevernvm):

Citez din memorie ``nu mai stiu ce sa spun``...
Normal stiu, dar in seara asta ne oprim.Maine ai scoala,cred.
Si chiar daca nu vrei tu sa te bagi la somn,trebuie s-o fac eu, ca noi astia mai batrani-asa ne culcam odata cu gainile...
Ok, iti doresc o seara linistita, somn usor, 7 purici pe-un picior...

| whatevernvm a răspuns (pentru anonim_4396):

Noapte buna happy

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Pisica ta E o dulce.:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi plac-insa consider ca un caine este mai inteligent(un caine poate fi dresat de catre politie pentru a gasi droguri, criminali si chiar arme-sau pentru a salva persoane, ajuta persoane nevazatoare)-o pisica NU poate face asa ceva!
In plus cainele este mai iubitor decat pisicile-nu degeaba este numit ''cel mai bun prieten al omului''!
Iubesc pisicile-dar imi plac mai mult cainii!
Acasa am o pisicuta si un catel!

| Doctorfishadi a răspuns:

Nu este adevarata afirmatia ta, pisicile sunt cu mult sub caini.Nu sunt mai istete, poate mai salbatice.Nu imi plac pisicile, dar consider totusi ca fiecare ar trebui sa aiba una pe acasa!

| whatevernvm a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Pisicile au mai multe calitati decat cainii dupa parerea mea, din simplul fapt ca ele nu se supun decat conditionat, fata de caini care fac tot ce li se cere. Am specificat de la bun inceput pentru iubitorii de pisici care stiu mai multe despre ele in general decat o persoana care nu e mare fan

| Doctorfishadi a răspuns (pentru whatevernvm):

Pai chiar daca nu sunt fan,stiu multe despre ele! Dupa mine,si dupa specialisti,pisicile au un comportament interesant, dar nu se compara cu cainii, acestia stiu sa observe anumite gesturi ale omului, si pot sa inteleaga ce sens are gestul! Pisica nu face mare lucru, si nu stie prea multe.Asta o stiu de la specialisti, deci...

| DarkAndDreary a răspuns:

Imi plac pisicile pentru ca sunt dragute si atunci cand cresc. Si...seman oarecum cu el, la comportament ma refer big grin
Nu stiu daca sunt mai inteligente decat cainii...

| DenissaRoxana a răspuns:

Am si caini si pisici acasa. Fiecare au calitatile lor..nu trebuie sa ii comparam. Cainii sunt credinciosi, destepti, intotdeauna sa faca pe plac tapanilor etc...
Pisicile sunt destepte, incapatanate, jucause (nu toate..de exemplu pisica mea se joaca ca un caine) etc... Fiecare animal ete special in felul lui.

| rabbit2014 a răspuns:

Eu iubesc mult pisicile si pe strada cand vad una o chem la mine, mai inteligente nu cred ca sunt, dar sigur sunt mai iubitoare mai alintate, au ele farmecul lor cand tin ochii inchisi si sforaie si se mangaie singura de noi. Sunt mai atente decat cainii

| anonim_4396 explică (pentru rabbit2014):

Deci eu cand ma sforai langa iubita mea inseamna ca am farmecul meu, nu?
Oricum sa stii ca si ea are placerea asta - sa ma vada cum ma mangai singur, uneori...

| whatevernvm a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing)) Cred ca se referea la tors si la cum se "freaca" o pisica de noi cand vrea ceva, scuza termenul..probabil ti-ai dat seama din prima. Oricum, imi place raspunsul tau laughing

| rabbit2014 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ai tu mania ta de a raspunde laughing)

| Anonymoos a răspuns:

Hmm pai mie imi plac pisicile pentru ca sunt niste animale rafinate si foarte dragute in afara faptului ca dorm mult.
Iar referitor la intrebarea a doua eu sunt de parere ca fiecare animal fie caine pisica soarece...este destept in felul sau nu exita cel mai inteligent animal, iar eu nu pot sa spun ca pisicile sunt mai inteligente decat caini sau invers pentru ca iubesc si pisicile si caini in mod egal.happy
Asta a fost parerea meahappyDon't judge me..yeah
HAVE A NICE DAYwinking