| Gamer1970 a întrebat:

Salut am o problema la bicicleta iar inainte de a ma duce la service as vrea sa stiu ce ar putea avea si cat mar costa...problema este ca dau in gol tot timpul....deci nu pot sa pedalez poate fi de la butuc? bicicleta are o singura viteza poate conteaza.

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Stai ca mi-am amintit - am spus pentru varianta ca ai butuc cu bile tragatoare si frana torpedo. La unele mai noi -cu frane fata spate pe ghidon e de vina pinionul ( clichetii din el ), e ieftin ( cca 10 - 20 un pinion ) si mult mai simpla manopera.

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

In butuc e un mecanism -ala e defect. N-am idee cat costa. Posibil sa trebuiasca doar curatat si uns. Daca s-a uscat / intarit vaselina nu lucreaza.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Stai ca mi-am amintit - am spus pentru varianta ca ai butuc cu bile tragatoare si frana torpedo. La unele mai noi -cu frane fata spate pe ghidon e de vina pinionul ( clichetii din el ), e ieftin ( cca 10 - 20 un pinion ) si mult mai simpla manopera.