| GeorgeGabriel a întrebat:

cum pot dresa un catel de 3 saptamani? ceva sfaturi ca nu gasesc pe internet ce-mi trebuie

6 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Pe tine te-au trimis parintii la scoala, cand aveai 3 ani?rolling on the floor

| Lovelyx3Friendly a răspuns:

Exista dresori, cum as fi eu.

| negru30 a răspuns:

Vorba dulce mult aduce - doar atat la 3 saptamani - nu se poate dresa - este ca un copil -

| pusycatdolls a răspuns:

Mai intai trebuie sa-l inveti ca tu esti seful lui. Dupa aceea cand il inveti o comanda noua, daca o exescuta corect rasplatestel si lauda. Sa stii ca si eu am un catelus am incercat si eu metoda de mai sus si mi-a mers.

| AndreiMirceaaaaa a răspuns:

Un catel de trei luni nu se poate dresa. Aata iti spun din experienta dar pori incepe de la 2-3 luni cu un dresaj de educare adica sa nu mai faca in casa sau sa nu mai roada lucruri toate astea incepand cu varsta de 2-3 luni

| Lucia1997 a răspuns:

Pai mai lasa-l un pic cel putin pana la doua luni si apoi poti sa incerci nu stiu poate cu recompense.