| gabrieloss98 a întrebat:

Salut TPU,am si eu o problema,in timp ce ma plimbam cu bicicleta am observat ca scartaie saua, ce as putea sa fac ca sa nu mai scartaie(e foarte enervant).Dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| crazyinlove a răspuns:

Sa-i strangi surubul care o sustine sau sa revizuiesti orice alt mecanism din zona ''saua''. Daca este construita cu obiecte mecanice poate de aici provine problema din cauza vechimi sau calitati in acest caz singura solutie ar fi sa schimbi saua pana 80 de lei depinde de firma. Sper ca te-am ajutat :* papa

5 răspunsuri:
| Puffulets a răspuns:

Unge-o cu ulei de masina.

| DamiPapucii a răspuns:

Ai putea so ungi cu un pic de vasalina sau ulei.

| wyzy a răspuns:

Pai ar trebui, sa te uiti sa vezi ce are,, poate ar trebui sa strangi puin suruburile, sau sa o ungi cu putina vazelina sau ulei

| ParkourRoyal a răspuns:

Forate usor scoate seaua ungeo cu ulei/untura sau vaselina dupa care pui seaua la loc si o strangi bine. Funda?big grin

| Mihaitzaro a răspuns:

Sa o stangi, reglezi....inlocuiesti daca e rupta tija sau ceva la sa...tu ce crezi ca ai putea face?