| SorinELoo7 a întrebat:

'seara! Am un catel pechinez de 3 luni. Pe seara a stat la soare langa capsuni si la intepat ceva exact in zona penisului putin mai sus. Ce anume credeti ca la intepat ca nu prea se simte bine... si nu cred ca si-a facut nevoile. Este putin umflat, vi se pare ceva grav? PS: i-am dat cu alifie de galbenele acum cateva minute, va avea efect maine pana maine dimineata sau se va intampla ceva cu catelul meu?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

O sa-i treaca pana mâine. A fost alergie, sunt aproape convinsa. Capsunii au si frunzele acelea mai dure si na...el sensibil, cu burtica lui finuță, a adunat toate tăpusele minuscule de pe frunze. Daca fuge e bine! Doamne ajuta!

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil e să aibă efect până mâine.
Fi optimist şi mâine du-te cu el la un veterinar, el îl va examina şi îţi va spune cu certitudine ce i s-a întâmplat.
Sănătate!

| SorinELoo7 explică (pentru anonim_4396):

Mersi de raspuns. mai astept si alte raspunsuri si sugestii!

| anonim_4396 a răspuns (pentru SorinELoo7):

Cu plăcere!

| SorinELoo7 explică (pentru anonim_4396):

Crezi ca va rezista daca pana maine nu-si face nevoile din cauza durerii si usturimii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SorinELoo7):

Uite. şi eu am acasă un iepuraş pitic şi a avut ceva dureri de burtica, nu îşi putea face nevoile etc.
Deşi durerea este insuportabilă, poţi să fi optimist, eu cred că va rezista până mâine, iar mâine să mergi cu el la medicul veterinar.
PS: În seara asta să ai grijă, e posibil să facă şi o criză mică de durere.

| SorinELoo7 explică (pentru anonim_4396):

Doarme sora mea cu el in fiecare seara. Ea are grija de actel happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru SorinELoo7):

E bine atunci.
Sănătate!

| SorinELoo7 explică:

Am vazut mesaj. Mersi de informatii! Se vede doar umflatura in zona aceea. El afara isi face nevoile de fiecare data.

| SorinELoo7 explică:

Eu stau la casa, si nu mi-e frica pentru ca am varsta de 22 de ani. Catelul acum doarme. Noaptea sta afara si cate o jumatate de ora

| SorinELoo7 explică:

Reactioneaza normal, latra cand aude ceva suspect si fuge... nimic altceva

| SorinELoo7 explică (pentru floresdemayo):

La asta m-am gandit si eu dar nu prea a-s crede...

| floresdemayo a răspuns (pentru SorinELoo7):

O sa-i treaca pana mâine. A fost alergie, sunt aproape convinsa. Capsunii au si frunzele acelea mai dure si na...el sensibil, cu burtica lui finuță, a adunat toate tăpusele minuscule de pe frunze. Daca fuge e bine! Doamne ajuta!

| SorinELoo7 explică:

Nu cerd ca e de la asta... Deci sta asezat exact langa poteca si primul rand de capsuni, a stat cateva secunde si apoi a inceput sa fuga si sa se scarpine scherlaind. Deocamdata i-am facut doar doua vaccinuri.

| SorinELoo7 explică:

Da, asa e. Ai mare dreptate! Eu am cautat cateva sfaturi. Ai citii ultimul sms al meu? Somn usor si tie!
PS: rezista daca nu isi face nevoile toata noaptea. Ai mai intampinat asemenea probleme?