| KinderBeeeib a întrebat:

Testoasa VS Hamster.
MOTIVATI!

Ofer funda+vot.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut o testoasa si doi hamsteri, deci sfatul meu e din proprie experienta.I-ati hamster, deoarece testoasa este draguta cand este mica...dar atunci cand creste miroase groaznic si oricat o sa ii schimbi apa in acvariu in scurt timp mirosul revine.O sa ajungi sa o dai, iar daca te si atasezi de ea o sa iti fie foarte greu.Hamsterii sunt adorabili si daca reusesti sa-l faci sa se ataseze de tine, o sa fie un prieten, nu un animal de companie.Nu sunt greu de intretinut...iar daca te referi la un hamster pitic, schimbandu-i o data pe zi nu miroase deloc.Mult succes! Asta e parerea mea, sper sa iei decizia corecta!

| lalaballet a răspuns:

Testoasa pentru ca ajunge mai repede acasa

| cateluuus a răspuns:

Am avut o testoasa pe care am tinut-o 5 ani si m-am plictisit foarte tare de ea.Nu am avut hamster, dar sunt sigura ca e mai interesant decat testoasa.

| larisalary12 a răspuns:

Hamster pentru ca e mai distractiv si mai simpatic

| PisicaDragutza3 a răspuns:

Eu as zice Hamsterul fiindca : Hamsterul este mai rapid, nu e asa de timid ca testoasa, are dinti puternici, pai ce sa mai zic. daca ai fi un concurs de mancat intre hamste si testoasa, hamsterul ar castiga (Mi-am imaginat cam tot ce zic de concursuri) La viteza hamsterul, si doar la ascunderea de pradatori castiga testoasa. e oricum HAMSTERUL! Este 2-1 happy

| Tequilllla a răspuns:

Hamsterii sunt niste rozatoare mici de diferite tipuri culori si blanita.
Intr-adevar mananca cam mult dar sunt inteligente daca iti alegi unul pufos e mai dragut si sunt uni care sunt cheii si sunt scarbosi iti sugera nu'ti lua din ala
nu miroase urat si cum e mic. Nu ai trebuie mult spatiu big grin :*
Sper ca te'am ajutat

| fockewulf a răspuns:

Hamsterii trebuie sa-i schimbi des, cam la 2 ani, maxim 4, pe cand testoasa daca are bafta te ingroapa ea.

| Florin48 a răspuns:

întrucât eu am și hamster și țestos...te-aș sfătui să-ți iei țestoasă
Pentru că hamsterul își face nevoile foaaaaarte des, și dacă ești o persoană mai leneșă, animăluțul poate muri din cauza mirosului din cușca lui... pe când la țestoasă e simplu să-i strângi mizeria...
În plus, mie mi se pare mult mai amuzant să ma joc cu țestoasa decât cu hamsterul... Fundiță?

| MirkwoodLeviathan a răspuns:

Depinde de ce tip de persoană eşti şi ce personalitate ai. De exemplu, mie mi s-ar potrivi o ţestoasă pentru că ţestoasele sunt încete şi nu au nevoie de foarte multă atenţie, iar mie îmi curge lenea prin vene.
Şi ca un bonus, ţestoasele sunt mult mai drăguţe ca hamsterii şi nu fac aşa multă mizerie şi zgomot.

| Clopotaru a răspuns:

Parerea mea e ca mai bine iti cumperi hamster big grin

| carmenalexandra a răspuns:

Hamster! Sunt niste animale extrem de inteligente si agere. Am si eu unul acasa. Nu miroase si se spala singur. E un animal cu blanita pufoasa si curata.