| edani99 a întrebat:

Care din meseria de sofer de tir si marinar, credeti ca este mai buna? Unde se castiga mai multi bani?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Sant sofer pe autotren in starainatate, la noi in RO e bataie de joc se castiga mai putin de jumate din salariu fata de cat se plateste la straini si conditiile de munca sant mult mai bune nu ca la noi esti mecanic, sugi si maciuca totul cade numai pe sofer nesimtire curata. Pe vapor nu ti-as recomanda e plictisitor chiar daca se castiga mai bine, pe camion dupa ce trec vremurile astea salariul isi revine la 4000 sau 5000€ pe luna in curse internationale, aproape 3000€ la nivel national.

1 răspuns:
| AleCSanDruCF a răspuns:

Eu zic ca sa fii sofer de tir e o arta nu e o meserie, e frumos sa fii sofer pe tir dar cred ca daca esti marinar esti mai bine platit.