| anonim_4396 a întrebat:

Ce cadou de  pensionare sa-i iau lui tata? Vreau sa fie un semn de multumire ca a muncit sa ma-ntretina atatia ani.

6 răspunsuri:
| borsec a răspuns:

Table sau un sah, ca o sa se plictiseasca de-acum incolo.

| covexrobu a răspuns:

Eu iti zic ceva ce sigur face placere oricarui roman o sticluta din aia de metal pentru bautura cum vezi pe la americani. Eu i-am cumparat tatalui meu si o poarta mereu dupa el cand merge la vanatoare iarna. Ca doar palinca aia de 60 de grade te incalzeste cand sunt -30 de grade afara.

| DiMoDi a răspuns:

Subscriu la spusele Marianei... indiferent de cadou ai să alegi (funcţie de gusturi sau posibilităţi), simplul gest că te-ai gândit la asta, e deja un cadou! happy
Ca să te ajutăm cu un sfat mai concret, ar trebui să ştim ce hobby-uri sau pasiuni are tatăl tău. Oricum, alege ceva care să dureze în timp dacă poţi (aşa de câte ori va folosi sau vedea obiectul respectiv îşi va aminti de gestul tău şi i se va umple inima de bucurie happy Să-ţi trăiască tatăl!happy

| ellai a răspuns:

Poti sa ii iei o diploma cu "cel mai bun tata" happy si o sticla de vin big grin

mariana
| mariana a răspuns:

Cred ca orice cadou o sa-i faci tatalui tau cu prilejul pensionarii se va bucura, pentru ca provine de la tine si pentru ca ai vrut sa marchezi acest eveniment din viata lui cu o mica atentie.
Trebuie sa vezi ce-i lipseste tatalui tau, ceva care sa fie si util dar sa constituie si o amintire. Daca ii place lectura, poti sa-i faci cadou o carte, pe care sa-i pui o dedicatie, speciala pentru aceasta ocazie. Poti de asemenea sa-i cumperi si ceva joc daca are o preocupare in acest sens si daca deja nu sunteti dotati cu asemenea jocuri: sah, remi, table, monopolis etc.
Poti sa-i faci cadou de asemenea ceva CD cu muzica buna, pe care o apreciaza.
Daca esti talentata poti sa-i scrii o poezie despre el si acest eveniment si sigur ca se va bucura mai mult decat orice pentru ca ai facut-o special pentru el.
Poti sa-i cumperi un tablou daca ai banii necesari si ori de cate ori o sa-l priveasca o sa se gandeasca la tine si la gestul frumos pe care l-ai facut pentru el. Asa cum ti-am spus deja sunt modalitati diferite de a-ti arata multumirea ca te-a crescut si educat, precum si dragostea paterna, care ti-a fost scutul copilariei tale. Mult succes in alegere si doar gandul ca vrei sa-l rasplatesti cumva te ridica in fata lui si a noastra a tuturor. Sper sa fie cat mai multi copii ca tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O bijuterie un ceas sau alt ceva