| george0Mihai a întrebat:

Ce inseaman la bateria de la telefon 3.7 V si ce inseamna 900mAh?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

3.7 V - reprezinta tensiunea electrică pe care o are bateria
900mAh - reprezinta intensitatea curentului din baterie (puterea ei)
Bafta!

| traveler a răspuns:

Istete raspunsurile de mai jos. Felicitari. Sa adaug ca in momentul cand vei inlocui bateria pur si simplu te duci cu ea la un centru si cauti alta identica.Sa respecti modul de incarcare (formatare etc). Poti intreba de acelasi model de baterie insa cu un curent mai mare de 900mA, ex. 1200 ma (te va tine mai mult si maresti timpul intre incarcari) insa sa respecti modelul si sa intre perfect in locasul ei din telefon.Succes.

| v_6457 a răspuns:

1MaH (miliamper ora) =3.6 Coulumbs =1 secunda, 900x3.6=3240 3240/60=54 minute in care telefon-ul se incarca la o putere de 1MaH pe minut.Noroc!