| hypothesis a întrebat:

Cum pot spala tricourile negre (cum ar fi cele de la Bershka,adica cele elastice), astfel incat sa nu ramana pete albe sau de la masina de calcat?

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Foloseste detergent lichid.Sau detergent gel universal pentru masina de spalat.Petele albe raman de la detergentul praf.La fierul de calcat regleaza temperatura optima sau foloseste o coala de hartie intre fier si ceea ce calci.

| Fatamuntilor a răspuns:

Exista un detergent pentru rufe negre ( perwol) https://www.google.ro/......ps?/search

Respecta temperatura de spalare de pe haina (de obicei de afla pe eticheta aia de spate, oricum 30 de grade nu strica)
Intorce tricoul pe dos cand il calci sau pune un ziar pe el.Si nu uita sa selectezi si acolo temperatura potrivita.

| SkyPilot a răspuns:

Exista un detergent special pentru lucruri negre.

| hypothesis explică (pentru SkyPilot):

Daca mi-ai zice si o denumire, m-ai ajuta mai mult.

| hypothesis explică (pentru SkyPilot):

Se baga la masina doar haine de culoare neagra si se pune acest detergent?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru hypothesis):

Asa e cel mai bine!