| Slendăriț a întrebat:

Imi puteti zice si mie 5 asemanari si deosebiri intre animalele din mediul terestru?
Funda+vot!

Răspuns Câştigător
| RockAddicted a răspuns:

Pai ar fi cam astea credd.: asemanari:au instincte, sunt prada sau pradatori, toate indeplinisc aceleasi relatii (de ajutorare.), aceleasi functii...alea de nutritie,toate lupta sa supravietuiasca, pot fi crescute de om, pot fi dresate
deosebiri: unele sunt salbatice altele domestice
unele sunt pradatori altele prada
-nu toate pot fi crescute de oameni
-traiesc in medii diferite avand diferite moduri de a se apara sau de a vana
unele sunt bipede(maimutele, gorilele.) altele nu
-au structura corpului diferita(capul scheletul)
-unele nu pot depinde doar de ele insusi ci de grupuri
-in orice turma,, capul,, procura mancare insa de ex leul nu, leoaicele ii procura mancare
-unele sunt veninoase altele nu
cam atat daca mai vrei iti mai zic funda vot?/

2 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

5? Cam dificil la ce ai nevoie, dacă la teme, nu am cum să te ajut...

| andries2002 a răspuns:

Pai ar fi cam astea credd.: asemanari:au instincte, sunt prada sau pradatori, toate indeplinisc aceleasi relatii (de ajutorare.), aceleasi functii...alea de nutritie, toate lupta sa supravietuiasca, pot fi crescute de om, pot fi dresate
deosebiri: unele sunt salbatice altele domestice
unele sunt pradatori altele prada
-nu toate pot fi crescute de oameni
-traiesc in medii diferite avand diferite moduri de a se apara sau de a vana
unele sunt bipede(maimutele, gorilele.) altele nu
-au structura corpului diferita(capul scheletul)
-unele nu pot depinde doar de ele insusi ci de grupuri
-in orice turma,, capul,, procura mancare insa de ex leul nu, leoaicele ii procura mancare
-unele sunt veninoase altele nu
cam atat daca mai vrei iti mai zic funda vot?