| grigor3 a întrebat:

Moartea este cea mai buna inventie a vietii. Este un element care improspateaza viata. Elimina ce e vechi pentru a face loc pentru ce e nou.
Acum voi sunteti noutatile, dar peste un timp, nu foarte lung, veti imbatrani si veti fi dati la o parte. Imi pare rau ca par atat de dramatic, dar asta este adevarul. Prin asta nu vrea sa zica ca doar murim si atat, iar in locul nostru va veni alta generatie si ca trebuie sa le lasam locul?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asa e, moartea este modul prin care natura se recicleaza singura

| grigor3 explică (pentru RAY):

Adica cumva nici steve jobs nu crede in viata dupa moarte, nu?

| RAY a răspuns (pentru grigor3):

Ala e mort man, cum sa creada daca e deja acolo, era budist cred in reincarnare

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ce vizune...inedita.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca era budist de vest =astia nu cred in after dead sau de est =astia cred si in zeii, sunt doua feluri de budism, dar eu cred ca after dead nu este absolut nimic

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ma intriga felul in care folosesti 2 cuvinte in engleza intr-o propozitie in romanalaughingAsa, iti respect parerea, dar eu sunt 100% convinsa ca dupa moarte exista ceva(iad rai)

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

E mai cool cuvantul, tu poti crede orice doresti

| RoCkKiD a răspuns:

E un campion in lol care are un line care se potriveste aici.

"Men live, Men die. Change is good."

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Depinde din ce perspectiva privesti : Moartea, Viata, sau Reancarnarea. Daca te consideri un simplu rezultat al hazardului : poate te-a pacalit careva ca ai tai parinti erau matoi si te-au conceut din greseala; dar daca iti vei privi subconstientul profund, poate vei intelege Cine esti, De unde vii, Incotro te indrepti si Care este rolul tau in Actuala Viata Intrupat/materiala.winking tongue

| ALGator a răspuns:

Pleacă niște boi. Vin niște boi noi. Aceleași gene. Foarte nou.

| CleanHeart a răspuns:

Trist
Am acceptat ideea mortii
Dar in sinea mea parca o simt ireala

E greu cand te apuca batranetea si iti amintesti de tineretia ta scumpa.
O seara frumoasa!

| DeathIncarnate a răspuns:

Foarte adevarat, insa ce rost ar mai avea viata, daca ne-am gandi tot timpul ca ne vine randul curand?happy

| JDBere a răspuns:

Nu e inventie, se numeste cursul vietii. Te nasti, traiesti, creezi si mori. Dar ceea ce e important in viata nu e nici viata nici moartea, desi reprezinta 2 evenimente importante ale vietii, ci ce faci in perioada celor doua.

| Emma2006 a răspuns:

Bunã, grigor3.
Da, ai dreptate. Ne distrãm, chefuim, ne iubim. Dar nu ne gândim şi cã, în curând vom pleca DEFINITIV. Dar, totuşi viaţa trebuie trãitã la maxim. Dacã ne gândim mai mereu la lucrul ãsta, devim prea. gânditori sad. Oricum, ai vreo problemã/supãrare de ai adresat aceastã întrebare? Oricum, as grijã de tine.
Pa, pa.

| grigor3 explică (pentru Emma2006):

Pentru mine adevarul inseamna totul.Nu vreau sa traiesc cu gandul ca exista viata dupa moarte, eu vreau cand mor sa plec elegant si sa se termine totul, asa e frumos!