| grigor3 a întrebat:

Politistii sunt platiti din banii nostri? cum vine asta? intreb din curiozitate nu din alt motiv big grin

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Salariul lor este alocat din taxele si impozitele colectate de stat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe langa taxe si alea spuse deja, ei dau amenzi si tot se adauga din alea la salariile lor chiar daca NU integral.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca dau amenzi, si daca nu dau, salariile lor sunt tot aceleasi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma refer (stiu ca salariul e fix) ca nu se stie de la ce persoane sunt obtinuti si prin ce metoda(de mai sus). Dar totusi tot de la noi sunt luati...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Evident, statul prin asta traieste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profesorii, medicii, angajatii CFR, politistii, functionarii publici, in concluzie toti bugetarii sunt platiti din banii nostri (TVA, impozite, accize, etc)

| Saveluc a răspuns:

Dar tu din acui bani vrei sa fie platiti? orice institut de la maturator, croitor, cizmar pana la presedinte sunt platiti din banii tai, ai mei. etc. banii se invart prin taxe, prin a cumpara ceva, prin amenzi, prin orice

| Alex2o17 a răspuns:

In fiecare ani oamenii platesc impozit, iar in orice se cumpara exista tva, o taxa a statului, din banii ai sunt platiti si politistii si profesorii...