| anonim_4396 a întrebat:

Ce vrea sa insemne studii superioare? Multumesc!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Studii in facultati si academii.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Ok,mersi si as mai avea o intrebare legat de bursa locurilor de munca, la mine in judet/oras sunt maine pe 25 si sunt plecat nu pot ajunge, as putea sa ma uit pe site-ul lor peste cateva zile, sa vad ce oferte au avut, ce este valabil, daca cumva stii?

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu cum este la tine in judet. La noi lista se actualizeaza periodic. Ai toate sansele sa vezi dupa cateva zile. Poate ca n-o sterg asa repede.

| Anonimuserr a răspuns:

Înseamnă că o persoană a absolvit o facultate şi master. La asta se referă sintagma "Studii superioare"

| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Am inteles, multumesc.

| Anonimuserr a răspuns:

Legat de Bursa locurilor de muncă consultă site-ul http://www.anofm.ro/category/1/4/14