| bibikiss a întrebat:

Bine! ce credeti despre 2012? va fi sfarsitul lumi? si va e frica?

23 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Sfarsitul lumii doar Dumnezeu stie cand va fi.In Sf.Scriptura se zice ca nici Fiul ,nici profetii,nimeni decat Tatal,Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii iar ziua aceea va veni ca un fulger,ii va lua pe nepregatite pe multi.De aceea trebuie sa ne pregatim moral si spiritual.
Cat despre teoriile oamenilor nu cred.Un eveniment atat de important si mare ca Apocalipsa,sfarsitul lumii nu poate fi prevestit de oameni.Asta cred eu.
Numai bine

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred si nu imi este frica, toate sunt zvonuri. Numai bine!

| mgtow a răspuns:

Nici nu cred dar nici nu zic ca e minciuna astept sa vina acea zi sa vedem ce se va intampla, daca se rupe pamantul in 2 atunci voi crede daca nu mai bine ca ma mentin in viata.

| deea98 a răspuns:

Sunt multe semne, dar stii cum a zis si Iisus: Ziua si ceasul acela nu-l va cunoaste nimeni. Deci nu au de unde sa stie oamenii de stiinta ca in 2012 va fi sfarsitul lumii! Asa a fost si in 2000 si nu s-a intamplat nimic. Sincer, atata timp cat nu ma prea departez de la credinta, nu imi este deloc frica...

In orice caz, sunt multe semne, cel mai recent fiind cutremurul din Japonia. Insa NU va fi apocalipsa in 2012.

| mirunix a răspuns:

(Anne Rice)
Asa ca nu, nu cred ca va fi sfarsitul lumii, insa vor aparea schimbari climaterice, geografice, ceea ce deja se intampla.

| mirunix a răspuns:

Ce inseamna sa mori cand poti trai pana la sfarsitul lumii? Si ce altceva este "sfarasitul lumii", decat o expresie, pentru ca cine stie macar ce e lumea insasi? Asta e citatul pe care l-am scris mai sus si nu a aparut. (Anne Rice)

| Bobbless a răspuns:

Paai nu se stiee. DAR numai D-zeu stie cand vom muriwinking Fricaa? Nu! pentru ca pana la urma tot vom muri! Daca asta este vointa Lui atunci inseamna ca asa se va intampla! :-s

| valThina a răspuns:

In primul si in primul rand.in 2012 nu va fi niciun cutremur, nu va veni sfarsitul lumii.citeste : http://www.astrocafe.ro/......onica-1495

| IoanaTempah a răspuns:

Nu va fi nici un sfarsit, nmc! Oamenii nu au cum sa spuna asa ceva si mai ales mai sperie si lumea degeaba! Prostia omenirii!

| Carlamonicaanghele a răspuns:

A inceput sa fie penibil subiectullaughing dar...
asa se zvoneste de vreo 2 ani.
Exista nenumarate motive pentru care ar fi "sfarsitul lumii " :
-Inversarea polilor
-Raze Gamma
-Meteorit
-Calendarul Mayas, etc

.
Cu toate astea, am citit undeva ca "Apocalipsa " a inceput deja. prin boli, razboaie, dezastre naturale...

Cert este ca, s-a mai zvonit o data ca va fi apocalipsa (2000) si yaca, nu a fost.

:*Te pup :*
Daca am omis ceva, scuze...
am incercat ca mesajul sa fie scurt si la obiect.

| Curiosu a răspuns:

Asta este o prostie din punctul meu de vedere...

| Cappuccinooo a răspuns:

Buna!
Eu personal nu cred nici o iota cum ca in 2012 ar fi sfarsitul lumii. Nimeni nu stie exact cand va fi acesta sau daca va fi candva. Apocalipsa va fi, asta daca va fi, cand va vrea Dumnezeu.Nu cred ca ar trebui sa ne ingrijoram cu astfel de bazaconii, viata e frumoasa si trebuie traita la maximum!
Sper ca te-am ajutat kiss. Pa, pa!

| RoxxuInna a răspuns:

Da va fi sfarsitul lumii cand voi fi eu reginaa romaniei si imi e frica asa cum imi este frica sa dau in baietii care ma enerveazabig grin
2012 va fi un alt an cu criza, cu sinucideri, cu etnobotanice la greu, cu droguri, cum a fost si pana acum

| DuțuAlex a răspuns:

Este o prostie! nu va fi nici un sfarsithappy

| Tibi_9863 a răspuns:

Da ce tie iti e frica? vezi ca poti sa mori oricand nu trebuie sa astepti 2012laughing

| gatablog a răspuns:

Sfarsitul total al lumii, adica al omenirii nu va veni niciodata!

Sfarsitul raului care cuprinde din ce in ce mai mult lumea este inevitabil. Mi-a ramas in minte o afirmatie din filmul 2012:

"Cand oamenii vor deveni din ce in ce mai indiferenti si rai unii fata de altii, atunci lumea lor se va sfarsi"

Nu este exact exprimarea din film dar intelesul este acelasi. Ramane sa judece foecare in functie de educatia, credinta si intuitia proprie, daca exista un raspuns mai potrivit la aceasta intrebare.

| ፚᏬፚᏬ a răspuns:

Buna bibi!
Eu nu cred ca in 2012 va fi sfarsitul lumii, stiu sunt multe semne cum ar fi : cutremurul din Japonia, razboiul din Libia si asa mai departe dar in 1900 si ceva cand era Ceausescu era un razboi adevarat si atunci nu s-a sfarsit lumea au suferit oamenii mult dar totusi au suprevietuit! Deci NU va fi in 2012 sfarsitul lumii!kiss o zi buna!

| NoNaMe2000 a răspuns:

2012. nu stiu. nu mi-e frica.,

| NoNaMe2000 a răspuns:

Funda?/

| ellizza a răspuns:

Tu ce crezi?

| cristinanatalia a răspuns:

Buna eu cred ca sfarsitul lumii va veni si da imi este tare frica

| Yoyo4ever a răspuns:

Nu stiu ce sa cred.Am vazut si filmul ''2012'' si chiar mi-a placut mult.Nu stiu nici daca imi este frica. Poate ca da.Dar au mai spus ca sfarsitul lumii va fi si in 2000, dar uite ca au trecut 11 ani de atunci si nu s-a intamplat mai nimic.Au mai spus si altadata, dar uite ca traim! E ciudat insa ca data ''sfarsitului lumii'' este pe 21.12. 2012. Mie mi se pare cam ciudat, pentru ca ziceau de niste explozii solare.Ce e ciudat? E o data prea potrivita, adica numerele 21 12 2012, nu? Daca va fi ceva neprevazut, fiind vorba de soare, data este cam prea potrivita.Nu ar putea sa fie in orice zi? Am citit si despre cutremurul din Japonia mai multe si am aflat ca a fost cel mai mare cutremur masurat vreodata pe Pamant, s-a soldat cu valuri tsunami de pana la 10 metri si ca acest fenomen a exercitat asupra axei de rotatie a Pamantului.Devierea este de 10 cm.

| zuzy95 a răspuns:

Nu.nu cred.eu una personal cred ca e prostie.