| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU mi-am instalat de curand GTA 4 San Andreas si se misca foarte greu si sacadat uneori, dar nu tot timpul.
Nu stiu de ce dar scat frame-urile de la 25 la 15, iar grafica am pus-o 8000x600 sau 800x480 nu mai stiu sigur exact.
Detalile le-am pe medium!
Spuneti-mi va rog frumos ce sa fac sa mearga normal sa su se mai miste sacadat?
Peste tot unde am jucat GTA San Andreas pe compuri catedecat dotate la fel mergea si pe net la unele videolipuri walktrought am vazut ca mergea la fel de greu.
Faza e ca la mine uneori oamenii se vad in triunguri!
Sistemul meu la calculator:

Microsoft Windows XP Professional
Processor Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3. 00GHz (2 CPUs)
Memory 1024MB RAM
DirectX 9.0c
Display:

MSI RADEON 9250
Manufacturer ATI Technologies Inc.
Chip Type RADEON 9250 PRO AGP (0x5960)
Approx Total Memory 128.0 MB
Current Display Mode 1024 x 768 (32bit) (60Hz)

Ce sa fac va rog frumos sa nu mai mearga asa ca numa nervi i-mi fac la el?
E un joc uper fain povestea e super misto si ani in care se petre E primul GTA care l-am jucat dar nu l-am trecut din cauza problemei isteia!
Dau o FUNDA daca reusec sa-l fac sa mearga bine!

Multumesc mult de ajutor!

4 răspunsuri:
| SteroidEdy a răspuns:

Nu o sa iti functioneze la calculatorul tau ca ai piese prea vechi/proaste

| MrKenzor a răspuns (pentru SteroidEdy):

Frate. daca nu esti in cunostinta de cauza, nu te baga.
Uite cerintele minime la GTA SA :
CPU: Pentium III or Athlon equivalent
CPU Speed: 1 Ghz
RAM: 256 MB
OS: Windows 2000/XP only
Video Card: 64 MB DirectX 8.1 compatible video card (NVIDIA GeForce 3 or better)
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 3.6 GB for minimal install
DVD-ROM: 8X DVD-ROM
Ii merge 100%.

| MrKenzor a răspuns (pentru SteroidEdy):

Incearca sa dai un upgrade la placa video

| anonim_4396 explică (pentru MrKenzor):

Eu sa nu ma bag?