| MM654 a întrebat:

se apropie ziua mea.Nu am calculator performant nu am telefon inteligent, nu am tablete si de genu si vreau sa aleg intre playstation 3 sau 4, xbox 360 sau one, tableta sau telefon inteligent. Ajutati-ma sa aleg va rog frumos.

Răspuns Câştigător
| Teo_Teo_1975 a răspuns:

Playstation 3 sau 4 nu le poti cara depa tine la fel si la xbox. o tableta inteligenta cu cartela (Orange, cosmote, Vodafone) ar fi o alegere draguta. uneori tabletele intrec telefoanele. pe o tableta cu ecran mare poti viziona filme daca ai noroc ai si grafica buna la jocuri. telefonul la fel. acum depinde este alegerea ta. eu am incercat sa te ajut. daca am fost de folos te rog funda.

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

Un PS3 e aproximativ 1000 de lei iar un PS4 1749 de lei. Un joc pentru PS4 variaza intre 89 de lei si 759 de lei, dar gasesti destule la 250 de lei.
Jocurile pentru PS3 variaza intre 38 de lei si 388 de lei dar gasesti destule pana in 100 de lei.
Xbox 360 e aproximativ 1000 de lei iar jocurile costa intre 15 lei si 449 de lei.
O tableta costa cam 200 lei- 2000 lei iar jocurile le poti descarca gratuit. Cam la fel si cu telefoanele. Cel mai bine ar fi sa iti iei un pc foarte bun, ar costa vreo 3900 (cu monitor, tastatura, mouse, boxe incluse) si vreo 3400 de lei fara monitor, boxe, tastatura si mouse.

| Croampa a răspuns:

Telefoanele nu sunt la fel de practice ca tabletele, eu daca as fi in locul tau as alege intre o tableta sau xbox 360!
Dar pana la urma e alegerea ta!winking

| MM654 explică:

Mersi mult pentru raspunsuri