| Umbra3 a întrebat:

WoW vs Metin2? Nu pot intelege de ce unii oameni spun ca metin2 e cel mai tare e cel mai nu stiu cum? sa va spun eu ce si cum!
1.Metin2 nu se poate compara cu WoW(never)
2. Dupa un calcul facut de GameForge toate metinurile oficiale si toate privatele la un loc au peste 7 mil de jucatori intre 7-8mil iar conform Blizzard, primul WoW Burning Crusade are 11 mil de jucatori lol.Si faza culmea e ca la WoW se plateste si la metin nu dai niciun ban.
3.Metin are 1.5gb si WoW are 20Gb eu mi-am luat cu 15Gb
4.In metin2 poti calarii doar un cal pe cand in wow poti calarii rinoceri cai chiar poti zbura cu dragoni!
5.Cand a aparut metin2 totul era frumos pana cand au intrat copiii aia de 11-12 ani eu am nimerit unu de 7 ani(dependeti de pc)...pe cand la WoW joaca 98% din joc persoane peste 16 ani(eu fac parte din cei 2% avand 14 ani).
6.in metin2 ati vazut ca foarte multi jucatori incep sa cerseasca bani iteme si nu mai stiu ce pe cand la WoW nu cere nimeni nimic.
7.HACK...Ati observat ca foarte multi jucatori din metin folosesc cheat, hack si bot(de atack de trade de pescuit.).pe cand la WoW exista doar cateva hackuri si sunt prisi foarte rapid pe cand la metin2 aia nu patesc nimic.
8. Event din pastele cailor...Saptamana trecuta a fost cica event in metin2 si ce ma rog event? Flacari de 72 pe care cine sa le bata aia de 80 ca asa stie tembelu de GM si 2 ox-uri si GM nu stie sa anunte datele eventului(ora, loc, data)...pe cand la WoW se anunta eventu cu mult timp inainte(de fapt jucatorii sau invatat cand o sa fie event)iar eventu este pentru toti chiar si pentru incepatori.
9.In metin sunt foarte putine mijloace prin care sa iti faci itemele +9 pe cand la WoW sunt blacksmith cookie stone...
10.In metin exista doar cateva harti in jur de(13-16)pe cand la WoW sunt zeci de harti doar pe un singur continent deci de fapt sute de harti.
11.In metin poti sa-ti faci doar 4 caractere din 4 rase si 2 categorii(o prostie dupa mine)pe cand la WoW eu de exemplu am 7 caractere...si sunt o groaza de rase si categorii.
12.metin are sute de servere private in toata lumea.Pe cand WoW are sute de servere doar in Europa!

Intrebarea:Ce preferati WoW sau metin2?

Răspuns Câştigător
| NothingGood a răspuns:

Wow,metin2 si 4 story(metin in special) sunt considerate jocuri marfa DOAR PT ROMANI,romanul cum n-are minte,nu invata o alta limba decat a noastra,logic ca nau auzit de wow sau chestii de astea, daca se apuca zic ca e joc in nu stiu ce limba, din tot wow official nici macar 100.000 de romani nu cred ca joaca, pe metin official atatia sunt doar peun sv...asta e Romania n-am ce zice

362 răspunsuri:
| Annnnonyma a răspuns:

Am mici observatii de facut la postarea lui "bossuu31"...tu zici ca nu stiu cine e analfabet, dar tu ce esti? Auzi la tine."tipula.","preafffff", scoalala"."oamani ca astea", in loc de ANALFABET "analfabete" si ultima "probleme mintaia".
La semnele de punctuatie nici nu mai comentez.
NU mai zice tu de alti ca sunt analfabeti, ca nici tu nu esti mai presus.
[Rade ciob de oala sparta]
Iar raspunsul la intrebare: dupa parerea mea nu se pot compara nici o data jocurile astea 2.
Dar, daca tot ar fi s-o luam cu care e mai bun, eu CLAR as alege metinul.
Iar astia care ziceti ca Wow-ul vostru e tare..are grafica mai buna..etc,etc..nu realizati ca daca nu ar fi fost metinul, nici ca se inventa Wow.
Wow...ce este? Va spun eu: este doar o versiune imbunatatita a metinului impreunat cu alte jocuri gen.thinking IMVU sa zicem si caractere luate din povesti de adormit copiii.
In schimb pe metin macar sunt caractere umane, nu imaginatii ale oamenilor.
Dar pana la urma fiecare cu parerea lui, nimeni nu poate sa oblige pe altcineva sa joace ceva ce nu-i convine/nu-i place.

| har a răspuns (pentru Annnnonyma):

Asta e buna! metin2 e din 2002 lansat din cate am vazut pe site-ul vostru primele povesti, versiuni de warcraft sunt din 1900 nu stiu cat deci nu ma lua tu pe mine ca wow e un metin2 imbunatatit, nu ne spuneti noua ca wow copiaza metin2 voi care va bateti cu pietre si omorati catei.Imaginatie? Da! Ce prolema ai tu cu asta ca fara imaginatie nu creezi un joc bun, metin2 e sec fara imaginatie si daca ar fi asa ce e super ca la orice misiune trebui sa mergi sau sa omori tot ce faci acolo e sa omori... Povesti de adormit copii? Ai citit povestea jocului? Ai citit toate acartile warcraft? Cred ca nu, deci pana nu vei sti toata povestea nu iti poti permite sa spui de unde au luat iei rasele si restul.Nu uita meton2 in 2002 si warcraft orcs and humans in 1994 nu s-a luat dupa chinezaria voastra stai calm.Ce poti face la wow? Poti face:level,raiduri,instante,dungeonuri,battlegrounduri,pve,pvp,roleplaying,poti zbura,poti inota, poti sari, poti lupta, poti face misiuni numeroase, sunt versiuni ce aduc mereu ceva nou, etc(nu am 4 ani sa spun tot...)Nu te pune nimeni sa joci ce nu iti place, dar daca spui ca wow e facut dupa metin2 ai facut deja cea mai mare greseala

| Netherions a răspuns (pentru Annnnonyma):

Esti prost, incult, si clar not a gamer happy

| macantiantonio a răspuns:

In primul rand
game forge care incerci tu sa spui ca are amunite jocuri mai bune de cat blizzard entertaim nu se compara nici macar 1% cu jocurile create de catre
blizzard
wow.starcraft diablo etc
in prima faza blizard are cam 2000 de functionari care conduc acele servere si se ocupa cu buna starea jocului zilnic pe cand game forge au cam 100 de functionari si aceia ne platiti si fac asta dor de placere sau afirmare

in concluzie game forge are cam inca 100 de ani pana sa ajunga la valoarea si grafica
jocurilor blizard

dupa cum stim si neam obisnuit cu idea jocurile game forge sant in perioade beta adica de incercari

dar game forge nu va avea vreo data sanse sa se compare cu jocurile create de blizzard

jocurile game forge sant jocuri pentru trisori care nu pot juca un joc fara sa triseze

cam atat pentru azi

| ChynZu a răspuns:

Bai baiete eu iti zic sa mai joci metin2 ca nu le cam ai cu ele.La Metin2 nu poti calari nu-mai cal poti calarii si dragon,lup, mistret, tigru, leu, gorila si multe altele si faza cu hackurile nu-i adevarata cu ala de trade ca nici macar nu exista si unele metine au antihack.

| Daniel_Necula_1989 a răspuns:

Sincer? jocul tau e cam stiintific pe cand metinul este facut dintr-o istorie straveche care putini ca tine o cunosc!

| Netherions a răspuns (pentru Daniel_Necula_1989):

Istorie ce ca au picat pietre magice din cer si au innebunit animalele?

| anDtidoT a răspuns:

WoW!

| sebb11555 a răspuns:

Nu inteleg de ce tot va certati pe tema wow vs metin2 eu am jucat metin2 de la varsa de 9 ani pana 13 ani pana m-am gandit sa incerc ceva nou si asa am dat peste wow, in 1 luna am invatat sa joc la perfectiune. Fiecare joaca cei place mie sincer imi place si wow si metin2

| Antonio1515 a răspuns:

Andywar33:sa stii ca eu am 10 ani si stiu sa joc foarte bine.