| Umbra3 a întrebat:

WoW vs Metin2? Nu pot intelege de ce unii oameni spun ca metin2 e cel mai tare e cel mai nu stiu cum? sa va spun eu ce si cum!
1.Metin2 nu se poate compara cu WoW(never)
2. Dupa un calcul facut de GameForge toate metinurile oficiale si toate privatele la un loc au peste 7 mil de jucatori intre 7-8mil iar conform Blizzard, primul WoW Burning Crusade are 11 mil de jucatori lol.Si faza culmea e ca la WoW se plateste si la metin nu dai niciun ban.
3.Metin are 1.5gb si WoW are 20Gb eu mi-am luat cu 15Gb
4.In metin2 poti calarii doar un cal pe cand in wow poti calarii rinoceri cai chiar poti zbura cu dragoni!
5.Cand a aparut metin2 totul era frumos pana cand au intrat copiii aia de 11-12 ani eu am nimerit unu de 7 ani(dependeti de pc)...pe cand la WoW joaca 98% din joc persoane peste 16 ani(eu fac parte din cei 2% avand 14 ani).
6.in metin2 ati vazut ca foarte multi jucatori incep sa cerseasca bani iteme si nu mai stiu ce pe cand la WoW nu cere nimeni nimic.
7.HACK...Ati observat ca foarte multi jucatori din metin folosesc cheat, hack si bot(de atack de trade de pescuit.).pe cand la WoW exista doar cateva hackuri si sunt prisi foarte rapid pe cand la metin2 aia nu patesc nimic.
8. Event din pastele cailor...Saptamana trecuta a fost cica event in metin2 si ce ma rog event? Flacari de 72 pe care cine sa le bata aia de 80 ca asa stie tembelu de GM si 2 ox-uri si GM nu stie sa anunte datele eventului(ora, loc, data)...pe cand la WoW se anunta eventu cu mult timp inainte(de fapt jucatorii sau invatat cand o sa fie event)iar eventu este pentru toti chiar si pentru incepatori.
9.In metin sunt foarte putine mijloace prin care sa iti faci itemele +9 pe cand la WoW sunt blacksmith cookie stone...
10.In metin exista doar cateva harti in jur de(13-16)pe cand la WoW sunt zeci de harti doar pe un singur continent deci de fapt sute de harti.
11.In metin poti sa-ti faci doar 4 caractere din 4 rase si 2 categorii(o prostie dupa mine)pe cand la WoW eu de exemplu am 7 caractere...si sunt o groaza de rase si categorii.
12.metin are sute de servere private in toata lumea.Pe cand WoW are sute de servere doar in Europa!

Intrebarea:Ce preferati WoW sau metin2?

Răspuns Câştigător
| NothingGood a răspuns:

Wow,metin2 si 4 story(metin in special) sunt considerate jocuri marfa DOAR PT ROMANI,romanul cum n-are minte,nu invata o alta limba decat a noastra,logic ca nau auzit de wow sau chestii de astea, daca se apuca zic ca e joc in nu stiu ce limba, din tot wow official nici macar 100.000 de romani nu cred ca joaca, pe metin official atatia sunt doar peun sv...asta e Romania n-am ce zice

362 răspunsuri:
| TavyTzu a răspuns:

Wetin2 e cel mai tare, fata de wow sau cum se numeste wow e de copiii intre 6-8 ani si metin2 intre copiii de 10-19 ani.Nu se compara metin2 cu wow din niciun puncat de vedere plus ca m-am jucat amandoua si metin2 a fost de un infinit de ori mai tare decat Wow!

| StarShip a răspuns (pentru TavyTzu):

Ba ce cretin esti pe cuvantul meu Metin2 (cel mai **** joc din punct de vedere al grafici memoriei si al multor altor chestii cum ar fi jucatorii si ceea ce a spus buldogul si il sustin cu bucurie) nu se compara cu WoW? Cred ca nu ai jucat nociodata... Auzi Wow intre 6-8 ani esti un **** cretin handicapat. La Wow trebuie sa platesti cum sa fie intre 6-8 ani aaaaaaa poate metin? da nu ma insel metin e exact intre 6-8 ani. Nu poti sa le compari frate... M-am saturat de cretini ca tine care pretind ca sau jucat WoW (exact tu nu te-ai jucat WoW. POT sa iti spun o multime de jocuri mai bune ca Metin cum ar fi 4story ( in primul rand ca e preferatul meu dintre toate mmorpg-urile) Cabal NIne Dragons Fiesta Allods Guilds War si multe altele printre care si WoW (dar nu e MMorpg). Metin e un **** de joc ma jucam recunosc pe la 9 ani o perioada in care nu stiam prea multe la PC si credeam ca tine ca Metin e cel mai tare. Dar cand am descoperit 4story ( FOARTE DRAGUTZ JOCUL) mi-am dat seama ca nu e chiar asa. AM descoperit la 11 ani WoW ( de fapt prima oara cand ma jucasem a fost la 6 ani! uni dintre voi s-ar putea sa nu ma credeti am avut maxim lv 3 va inchipuiti ce as fi putut face la 6 ani) e cel mai tare joc online din lume WoW si nu exagerez deloc ei bine sper ca cei de la MMORPG sa creeze ceva mai bun ( ceea ce este cam imposibil)

| VreauMulteRaspunsuri a răspuns (pentru TavyTzu):

WoW se joaca copii de peste 14 ani ma cica 6-8 ani aia habar nu au ce sunt alea jocuri ma. Metin contine numai copii de 7-12 ani. Eu am jucat metin2 de la 8 ani pana la 12 acum am 13 si nu ma joc wow deoarece trebuie sa platesti asa ca joc 4story mult mai fain ca metin2. Pe WoW nu sunt copii de 6-8 ani nu platesc ei 10 euro pe luna rolling on the floor.

| TavyTzu a răspuns:

Wetin2 e cel mai tare, fata de wow sau cum se numeste wow e de copiii intre 6-8 ani si metin2 intre copiii de 10-19 ani.Nu se compara metin2 cu wow din niciun punct de vedere plus ca m-am jucat amandoua si metin2 a fost de un infinit de ori mai tare decat Wow!

| Alexandrio a răspuns (pentru TavyTzu):

U cati ani ai :/ mai sus ai spus Nu se compara metin2 cu wow
si dupa ai spus si metin2 a fost de un infinit de ori mai tare decat Wow! in + wow nu a fost facut pentru copii neadaptati ca tine scuza expresia dar totusi wow e de copiii intre 6-8 ani si metin2 intre copiii de 10-19 ani cum sa spui frate asta! si jocul se numeste... cam degeaba il joci
Deci concluzia e ca urmatoarele lucruri pe care le voi scrie vor fi un fel de. termen filozofic asa sa zic pentru ceea ce e rominia Rominia este o tara in care se plateste mita pentru stat pentru ca niste idioti se creed smecheri cu aer de tigani inputiti fara onoare si patrie (un fel de idoli propri) acestia fiind VIERMIiar statul fiind CADAVRULstatul e mincat de ei si niciodata nu vom esi din criza si nu vor deschide ochii sa vada cum sunt jocurile de onoare la propriu ca WOW (World of Warcraft) sau celelalte jocuri shooter ca Call of duty. asta e clar nu toti isi permit sa le joace dar sunt si alte jocuri de echipa mai deosebite la care trebuie sa stai sa le inveti pentru a progresa in concluzie criza romina se poate elimina doar prin uciderea acestor VIERMI!(in parea parte sunt tigani)cu un virus viral ucigas care sa fie mortal pentru ADN-ul lor si iar apoi cu restul populatiei reprogramare silita 20 de ani :) sau puteti vedeti aici ce sar intimpla cu ei

http://www.youtube.com/watch?v=tzLxOi1r7lY

:D

| VreauSaPlang a răspuns (pentru TavyTzu):

Aha metin2 are pe elnumai copi de 6 ani + si 10 inn fine pe wow sunt toti peste 14 ani sau mai sunt de 12 da sunt de treaba rau si multi dintre iei au si 20 de ani + si cand metin2 o sa fie mai tare decat wow atunci eu o sa ma las de wow si gta si counter. poate u ai incercat alt wow da nu mai e nici un joc care sa se numeasca wow

| TavyTzu a răspuns (pentru Alexandrio):

Cum degeaba sa il joc daca am lv max pe toate metinele pe care le joc si in wow tot lv max dar m-am plictisit si mi-am sters contul

| anonim_4396 a răspuns (pentru TavyTzu):

Pun pariu ca n-ai jucat WoW!

| DeathXD a răspuns:

Sall! Sa va spun si eu ceva.
Faceti toti mare tamtam despre Metin2 vs WoW. Va spun asta si nu vreau sa va ruinez visele. 1 la mana wow are grafica mult mai buna. 2 la mana nu sunt atatea hackeri ca pe mt2 unde este o securitate de tot rasu si 3 la mana sunt mult mai multe caractere si categori, iti poti modela tu caracterul sunt mult mai multe arme si mape ca pe mt2. Deci sory mt-nistilor WoW este mult mai tare ca metin2

| DeathXD a răspuns:

Sall! Sa va spun si eu ceva.
Faceti toti mare tamtam despre Metin2 vs WoW. Va spun asta si nu vreau sa va ruinez visele. 1 la mana wow are grafica mult mai buna. 2 la mana nu sunt atatea hackeri ca pe mt2 unde este o securitate de tot rasu si 3 la mana sunt mult mai multe caractere si categori, iti poti modela tu caracterul sunt mult mai multe arme si mape ca pe mt2. Deci sory mt-nistilor WoW este mult mai tare ca metin2.

| Netherions a răspuns:

Wow este mai bun decat metin2 in toate privintele:grafica,gameplay, customize, mounts, quest-uri, etc adica eu cunosc jucatori de metin care scuzati suck dar aia de pe metin sunt asa de retardati ca nu pricep odata tot pe a lor o tin sad

| Netherions a răspuns:

Va rog metin nu se poate compara cu wow adica wow este superior:graphic,gameplay, customize, mounts, questurile, caractere etc adica stiu niste jucatori de metin pe bune retardati da ei o tin tot pe a lor ca-s boisad

| Netherions a răspuns:

Ba cand va aud ca "WOW e pe bani si etc"care este problema ma nu aveti bani sunteti asa amarati vai ce stati sub poduri si luati internet de la vecin mancand dintr-un colt de paine de va plangeti de bani?:/

| barbulescunicu a răspuns:

Este adevarat wow este foarte jucat dar pentru el trebuie sa dai bani nu ca la alte mmorg pentru ca un joc blizzard nu poate fi jucat gratis ca altele

| Game4Force a răspuns:

De preferabil... nu accept asa ceva metinul acesta a fost creat de o echipa intreaga.Care fac si eu parte asa ca, ca sa facem acest metin a durat aproximativ '4 zile'! nu accept jigniri din partea nimanui.

| printesaalice28 a răspuns:

Sa sti ca ce zici tu se intampla numai pe metin2ro,daca vrei sa stii eu am jucat multe alte metine si sunt super! chestia cu caracterele si asa e adevarat da nu mi-ar placea sa am 1000 de caractere. eu aleg Metin...

| Vindex a răspuns:

Hey! Fi-ti atenti! Eu de preferat din astea 2 si eu zic ca WoW, dar eu nu sunt prost sa bag bani in jocuri.Nu am bagat si nu o sa bag in viata mea bani in niste jocuri.Deci eu mai bine joc metin decat WoW. Daca ar fi gratis WoW .........Hai ca mai merge dar asa NU!

| mihaimos3 a răspuns:

Frumoasa comparatie. Deci clar e mai bun Metinul. Hai sa fim seriosi. Se apuca multi de Wow odata ce vad ce grafica superba are in comparatie cu Metin 2, dar cei care se apuca joaca cateva zile si pa. Pe metin am foarte multi prieteni care au jucat multe alte jocuri online cum ar fi Voyage Century, WoW, Runes of Magic etc. insa niciunul nu a jucat mai mult de 1-2 saptamani. Insa pe Metin au jucat ani intregi. Chiar si eu am jucat WoW insa mi se pare mai bun Metinul.

| SuspectuuxD a răspuns:

Ambele frumoase. Cert ca WoW are o grafica mai buna decat Metin, si este mult mai avansat, imi place sa joc metin.Adica,esti intr-o continua competitie cu ceilalti playeri.Nu trebuie sa judecati asa aspru Metinul.Si intr-adevar, sunt boracii, 7-12 ani. Cersesc si injura.Sunteti obligati sa ascultati? Dai frate blocare soapta si te doare in cot de ei.Asta e, faceti-va voi un MMORPG mai bun ca metin. Tomas Edison scrie pe voi. Duceti-va si impuscati-va. Mai si scrieti propozitii gen "bha sh ke daca w0w ye may jmeker decat mtinu, esti prost, jy yn4pt,daca poti s skr! asa. MUJE! UP METIN UP METIN!

| RichRoll a răspuns:

Am obiectii la 8. Eventurile sunt lunare in calendar.De ziua indragostitilor, craciun, etc.Depinde de serverul de metin poate este un privat unde sunt eventuri.de exemplu pe metinul pe care joc eu sunt eventuri o data la cateva zile cand cad niste cufere unde sunt iteme.+eventuri cu metine 90-100 unde cad iteme multe si frumoase.
La 9.blacksmith face gear pentru plateri si ceva mail.ce legatura are cu armele/armurile+9?
10. In metin daca ar fi harta in padurea rosie toata lumea ar sti cum sa ajunga in ultima camera unde este un boss si se creste cel mai bine... daca ar fi harta in v4 spre v5 unde e dragonu toti s'ar inghestuii la el, toti piticii si nabii.Nu sunt peste tot harti pentru a'ti folosi putin logica sa ajungi acolo.
11. 4 caractere-4 rase.mi se pare ok...la wow 10 caractere-10 rase.e doar un numar mai mare dar e tot acelasi lucru dupa mine.
12. Ce sa faci are un gameplay mai bun si e mai interesant.
5. Pt ca metin e in romana si se descurca si picii pe cand la wow e destul de greu sa citesti in engleza un quest si ca sti ce sa faci(inainte de wotlk, dupa apare pe harta unde trebuie sa mergi)

Eu unul le prefer pe aman2. Ma simt bine si cand sparg Hordaci in bg'uri dar si cand ma injur cu copilasi pe metin
Fiecare dupa preferinte
Parerea mea e ca ai 14 ani si ai dat peste wow ai facut topicul sa arati ce smecher esti ca ai 50 lei sa iti cumperi vanilia si tbc?laughing

| petrolistu77 a răspuns:

Fiti seriosi, fratilor! Nu se poate spune care joc e mai bun dintre WOW, Metin2, 4story sau alte jocuri MMORPG.Cui ii place Metin, sa joace Metin; cui ii place WOW, sa joace WOW.Gusturile nu se discuta.Fiecare joc, chiar si Metin2, are avantajele sale, avantaje care atrag un anumit nr. de jucatori. Sper ca ati inteles ca nu e nevoie sa va certati pe o astfel de tema.

| 2003AnneXD a răspuns:

Buna Umbra3...
Cel mai tare oc este metinu`.
Fiindca acolo te joci cu multi playeri :X
Poti sa iti faci muuulti prieteni laughing rolling on the floor
Si..totusi..eu prefer mai mult Metin2...
Eu joc metin2 vamos si am lvl 88, am Kimono Bleu(asa scrie in metin-Kimono Bleu)si totusi..eu iubesc metin2 vamos :X:X

| elasticus a răspuns:

Frate ti-o spun sincer... Metinu nu m-am apucat si nici no sa ma apuc de el ca vezi pe strada 3/4 baieti stand ca disperatii in mijloku strazii vb despre el. Ala e drog virtual si porcarie. PS: punctu 8 super 1ma parte. La WOW nici de el nu m-am apucat are cam multe cerinte la computer si nu cred ca va merge. Cel mai bine ce prefer eu : Schimbare si imbunatatire. Am jucat Iris online : popular in 2010 nu mai exista decat privatu NoScrubs. Si mai joc acum lol (league of legends). Sugestia mea e sa gasiti singuri pe net mmo preferat
. O_O.

| AlexBaciul a răspuns:

Path of exile e mai bun ca toate la un loc!
Si mai e si free2play in adevaratul sens al cuvantului daca stiti ce zic.

| Oly_Florian_1996 a răspuns:

Eu prefer metin2 decat wow e mai cool si daca nu iti convine regimu-l asta este iti trecewinking

| valciugabi a răspuns:

Eu cred ca toate is socuri tari dar is niste chesti naspa la toate...
Pe metin is hacari pe WoW e grafica nasoala...
Pe 4story ai arme doar pana la lv 34.
Dar is si avantaje.
Pe metin ai armuri arme etc. pana la un lv mai mare.
Pe 4story le poti plusa pana la 24 si arata bine in lava sau alte culori...
Pe WoW e calumea ca ai tot felul de chesti de calarit >>())

| Thuglife02 a răspuns (pentru valciugabi):

Bai frate tu esti chior si nici nu ai aranjat bine cuvintele.
pe metin2 is "hacari" si are si grafica nasoala mai bine zis!
zici tu ca pe metin ai iteme pana la un lvl mai mare?
si pe wow ai iteme pana la lvl maxim si dupahappy

| K3nT1 a răspuns:

Stiu ca intrebarea e veche dar mai e o chestie prin care WoW se vede ca e mai bun.La metin2 sun 5 sau 6 magii, insa in WoW sunt foarte multe magii sau skiluri(Cum le ziceti voi) happy

| Bossulica1999 a răspuns:

Pai metin2 se joaca peste 300.000 de romani dar WoW se joaca mai putini romani de 100.000

| har a răspuns (pentru Bossulica1999):

Aici nu e vorba de cati romani joaca, daca aia nu stiu dwecat metin ce sa le facem noi, aici e vorba de tti jucatori pot sa fie si chinezi, si germani si unguri si australieni ce conteaza? wow are mai multi jucatori

| Bossulica1999 a răspuns (pentru har):

Nu-i adevarat metin se joaca mai multi is GM pe metin2energy si aproape toate is GM ma joc de 9ani si is mai multi pe metin

| har a răspuns (pentru Bossulica1999):

Ba e foarte adevarat, wow are peste 21 de milioane jucatori si chiar din numaratoarea gameforge metin2 are 7 sau 8 milioane de jucatori in toata lumea cu tot cu serverele private, in astae 9 ani care joci nu ai avut de unde sa stii ca sunt mai multi, pentru ca tu nu ii numeri, nu ai cum sa spui ca sunt mai multi fara sa ai dovezi, wow are mai multi jucatori chiar din burning crusade cand avea 11 milioane deci in cataclysm crede-ma ca sunt inzecit mai multi, cum s-a mai zis wow are tot mult mai bun decat metin2, iar metin2 nu il poate bate pentru ca niciodata nu aduce nimic nou

| RomanicCraft a răspuns:

La intrebarea 11 ai gresit:In metin 2 poti sa-ti faci doar 4 caractere din doar o rasa, oamenii...

| RomanicCraft a răspuns:

For the Horde! Lok'Tar Ogar!

| notsogoodtho a răspuns:

Cum sa compari wow cu metin2? metin2 e de 300 de mii de ori mai tare ca WoW. In jocul ala numit "World of Warcraft" 4000 de mii de rase. printre care sunt elf orc pnm etc. prostie. esti pitic dansezi. pnm 0/10 pana acum. pe cand metinul : grafica prea smechera fata pe langa WoW si in al doilea rand WoW are quest-uri si iti da 2 lvl daca te duci la un npc si ii zici nu stiu ce. pe ro un quest iti da 50% exp ala e un rahat de joc foarte usor + ca metin2 are arme mai smechere + caractere nu pitici si pnm la metin2 e Sura, War, Saman, Ninja nu piticii si dragonii si pnm ce mai e in jocu' ala prostesc aici sunt monturi sigilii de mistret lupi etc acolo te duci tiai luat dragon zborii tragi cu o flacararolling on the floor ciudat cine a facut jocul ala e un. n-am cuvinte laughingrolling on the floor

Metin2 10/10 WoW 0/10

+ ca metinu are 8 milioane de jucatori nu 10 jucatori pe wow rolling on the floor + ca metinul are 12 servere happy

Eu asa zic Metin2 UP :X

| Labuta a răspuns (pentru notsogoodtho):

Doamne...
WoW are de 1000 de ori grafica mai tare, caractere e mai tare poti sa iti faci mai multe nu te plictisesti adica cum ar veni iti faci 4 caractere le duci la 99, ai bagat 10000 milioane in el, dupa zici: off cine mo fi pus sa bag atatia bani in el ca m-am plictisit in 2 luni fac lvl 99 cu tot cu itm doamne doamne ce o ii fi facut la WoW e asa iti faci tu 20000 de caractere frate da naibi nu te plictisesti pana ii duci paia pana la 80 naiba in 8-9 luni il duci pe ala pana la 60 si il faci paladin... cica arme mai jmechere, da mai jmechere de aruncat pe WoW esti tu pitic da cand faci lvl 60 nu stiu ce clasa trebuie sa fii si te faci paladin naiba rupii cand pe metin cand faci 60 nici nai un fms +3 sau un tigru +4 cu piatra grabei +0... faza cu dragonii e tare rau, naiba pe ro calaresti calu dar nu poti zbura deci ro nu stiu ce sa zic, si cica cine a creat ro-ul, Blizzard lea creat pe toate.Deci tu iti bagi aia ata in ala care a creat WoW-ul dar nu in ala care a creat Metinul si cum ar veni asta?:
Aaa, gata mam lamurit tio bagi odata, de doua dupa tio scoti dai un noroc, si mai vi maine si tot asa tot asa...

Milioane de jucatori, da da nu sunt 5 miliarde pe ro, ro!
Mai ales pe servere private sau cele de duel cum ar fi Hammer-Metin2 care este un lag de mama foculuii...

WoW e mai tare, nu l-am jucat, mi-a zis fratele meu despre el si am vazut unele gameplay-uri am jucat metin mai joc dar tot WoW le are mai tari...

Eu zic ca nimeni nu castiga!

| notsogoodtho a răspuns (pentru Labuta):

Tinu_4737 asta e parerea ta. eu pe Ro am 70 otel +6 p +6 partysan +9 semiom +7 nu ca tine, jocul Wow e cel mai prost dupa teste. sa si deovedit asa ca i-ati zboru', paladin? pe ro macar sunt si numele mai smechere paladinrolling on the floor=]
Lasama frate cu jocu' p... cine la creat e un "geniu"=]]
Daca tu nu esti in stare sa faci 20kk pe ro si lvl 30 sa-ti iei un fms +9 pm 18-19 du-te frate si joaca mario ca wow e prea praf pe langa mario...

| LordNike a răspuns (pentru notsogoodtho):

Esti cel mai prost om de pe pamant!

| anonim_4396 a răspuns (pentru notsogoodtho):

OMG :o...
Amice, metin are ''infecta'' nu alta. Daca ai juca tu WoW o saptamana te-ar durea ochii cand intri pe metin.
Tu nu vezi ca in metin exista doar o rasa, skill-uri putine, nici nu voi mai continua...

| notsogoodtho a răspuns (pentru anonim_4396):

In Metin exista doar o rasa? bai baiatule ai jucat vreodata metin? exista Warrior, Sura, Ninja si Saman pe WoW e ork ****, draci, piticii nu mai stiu ce si tu comparii wow cu metin ma? skilluri putine? da cate vrei? 100 de skiluri? du-te frate la wow tau

| notsogoodtho a răspuns (pentru Labuta):

Pe Metin2 RO sunt 8 milioane de jucatori nu 5 mil. asa ca poate si wow e misto pentru cei care le plac jocurile astea, mie nu-mi place sincer deci poate ca nimeni nu castiga dar mie imi place metin2 si acesta il joc, Bafta

| anonim_4396 a răspuns (pentru notsogoodtho):

Toate rasele sunt tot oameni, geniule.
In+WoW ocupa 20GB pe cand mt2 doar 800MB.Din start sunt incomparabile.
Nu mai spun ca in metin nu iti poti face caracterul sa arate cum doresti.
Si spune, te rog, unde ai vazut tu MMORPG-uri cu mai putin de 20 de skill-uri pentru. fiecare clasa?

| bossuu31 a răspuns (pentru notsogoodtho):

Of ce oameni laughing tipula asta chiar crede ce zice laughing wow e cel mai tare ever metin se joaca varumiu de 6 ani si e preaffff.A si dupa cum scrii cred ca nu prea ai mers pe la scolala cainele meu scrie mai clar ca tine analfabetule vi aici si spui ca metin e mai tare ca wow cand tu habar nai sa scri.Intai invata literele si dupa comenteaza jocuri ok.laughing

| bossuu31 a răspuns (pentru notsogoodtho):

Of oamani ca astea mai rar ba analfabetule tu intai invata literele sa scrii sa citesti si dupa vino si comenteaza jocuri vi tu aici sa spui ca porcaria aia de metin e mai tare decat wow care e o capodopera.Eu zic ca esti analfabete si ai si probleme mintaia laughing

| notsogoodtho a răspuns (pentru bossuu31):

Tu vorbesti ma? "of oamani ca astea mai rar" si "eu zic ca esti analfabete si ai si probleme mintaia" + "tipula" "preaffff" "scolala" so, get a life retard

| Netherions a răspuns (pentru notsogoodtho):

Esti prost si retardat retardatule clar un idiot care nu stie ce is alea mmorpg-uri si clar cu o cunostinta aproximativa de 2 in english ce sa mai zic

| Netherions a răspuns (pentru notsogoodtho):

Du-te in *** de bou

| YunoGasaiEceaMaiTARE a răspuns (pentru Labuta):

De fapt! Pe unele metine exista sigilii de vulturi imensi care zboara! Deci nu mai comenta ce nu stii!

| ZeDg3 a răspuns (pentru notsogoodtho):

Ba esti chiar prost pe cuvantul meu...

| Thuglife02 a răspuns (pentru notsogoodtho):

Bai frate tu esti un... ce te bagi tu sa comentezi despre wow? ai auzit frodata de paladini? cauta pe wikipedia Paladin si apoi cauta si Sura sa vedem ce iti da! ce poti sa faci ma in metin? sa bati caini, porci, ursi si atat? poti sa faci si tu un dungeon? un raid? macar un bg? o arenasad? zi-mi si mie ce poti sa faci tu in afara de batut monstruleti pe acest joc numit metinn. pai normal ca faci 20kk sa iti iei "fms+9 pm 18-19" dar ia zi faci si tu 1950 rating sa iti iei casca wrathfull? sau macar 1800 sa iti iei armalaughing pana si minecraft-ul are dungeon-urii! si minecraft-u ma! un joc "pe televizor" care nu vezi nimic in el decat o gramada de pixeli

| Thuglife02 a răspuns (pentru notsogoodtho):

8 milioane de jucatori unde? pe toate sv din lume! wow-ul are 10 milioane de jucatori doar pe serverul official + celelate servere pirat si tu ce preferi si ai 4 clase si fii limitat? la mai putin sau sa ai mai multe sa ai ce sa experimentezi? bai desteptule nu ai minte ba nu sti sa alegi un joc

| anonim_4396 a răspuns (pentru notsogoodtho):

Alea de care zici tu (warrior, sura, ninja, shaman ***) sunt clase cretinule. Orcul, undeadul etc sunt rase iar metinul are numai human

| notsogoodtho a răspuns:

Prefer Metin2 si nu private ci RO, fiindca RO este cel mai tare, copii mici care nu il pot juca si joaca wow taceti fratie, eu am lvl 70 pe RO si + ca nu m-a crescut nimeni sunt destul de bun, asa ca nu mai faceti pipilika pe voi ca e greu metin2 ro si ca sunt multi hackeri si nu stiu ce, si wow are o grafica de kk, nici metinul nu are dar macar mai buna, rinoceri? dragoni? =]]]]]]] buna asta. hai Bafta.

| Criekz a răspuns:

Sa analizam cu o atentie incredibil de delicata situatia dintre cele 2 MMORPGURI(Pentru a sti de la inceput nu tin cu niciun joc):
Metin2:
-Grafica in stil chinezesc, de gen 240-360 points 2/10
-O poveste de inceput, la Metin2 nu intalnim ceva care sa se manance cu gameplay-ul...te trezesti dintr-o data pe un pod omorand caini... 1/10(am acordat 1 punctaj deoarece cand intri pe website-ul lor sunt prezentate cateva aspecte din joc)
-Skiluri:in Metin 2 intalnim o mica gama de vraji pentru fiecare specializare a clasei.Aceste skiluri pot fi upgradate per level devenind mai puternice si mai afective, doar ca fiind foarte putine si punctele pentru a le investi in vraji sunt foarte grele de procurat(mai ales de la nivelul 60+) un player poate avea in medie 3-5 vraji importante 7/10
-Animatiitonguee Metin2 trebuie sa cumperi cu bani o itema numita masca emotiei pentru un interval de 10-40 de zile ca sa poti face un anumit emote 2/10
-Clase,Rase:4 clase si o singura rasa, caractere non-customizabile in afara de skinul pe care il alegi la inceput pentru cum vei arata la nivelul 1
-Iteme: itemele se impart pe clase acestea variind de la obiecte, carti, pietre etc care pot fi folosite la imbunatarirea vrajilor si itemelor armurile sunt 10 pentru fiecare clasa(11 cu tot cu armura care este facuta din niste armuri+9) in total 40(44 cu tot cu armurile speciale).7 scuturi care pot fi echipate de orice clasa.Sunt si o varietate de accesori care cresc viteza atacul armura gen coif, cercei etc... 8/10
-Protectia anti-hack:Unul din cele mai prost protejate jocuri din lume hackeri avand libertatea de a se plimba linistiti 0/10
-Lumea:24 de harti 6/10
-Npc-uri:Unul din jocurile cu cele mai putine NPC-uri din lume acestea sunt in numar de 20-30 1/10
-Factii:3 factii :Regatul Rosu, Regatul Albastru, Regatul Galben care nu au niciun sens 2/10
-Sistem PVP:Unul din cele mai simple sisteme de PVP din lume acestea find simplul si vechiul DUEL.4/10
Sistem PVE:Aproape inexistent 1/10
-Meserii:Mining si FIshing 2/10
-Mount:Un cal... Disponibil in mai multe culoribig grin(Jalnic)sau un tigru cu ocazia sarbatorilor 4/10
-Muzica:MUTE 0/10
WOW:
-Grafica placuta care de la Cataclysm incoace 360-480 points este inexistent, doar 720 si 1024 10/10
-Poveste logica cu sens imposibil sa nu fie observata incepand din anul '78 si intr-o continua evolutie 10/10
-Skiluri: Peste 250 de skiluri diferite+skilele de la talente + skilurile fun pe care le poti upgrada efectul cu asa numitele rankuri, dar spre diferentiere de metin2 ele nu vor arata diferit 9/10
-Animatii peste 30 de animatii +punctaj deoarece se foloseste vocea caracterului care nu necesita nicio itema 10/10
-Clase,rase:13 rase cu tot cu pandaren si 10 clase+monk fiecare avand peste 30 de abilitati personale full costomizabile 10/10
-Itemetongueeste 2000 de iteme care sunt arate fiecare in parte cloaku(Manta) arata intr-un fel, helm(casca) in altfel astfel aratand dupa placerea jucatorului+itemele de nivel prezinta o grafica greu de inchipuit care ne impartaseste fiecare detaliu 10/10
-Protectia Anti-Hack:Nu exista hackuri pe WoW, cei de la Blizzard se ocupa de orice hack care este creat. 10/10
-Lumea:NO COMMENT TO FUCKING EPIC 10/10
-Npc-uritongueeste 100000 succes la numarat pentru cei curiosi10/10
-Factii:Legendarele ALIANCE AND HORDE!+factiile inamice gen :Illidan, Naga, Scourge etc. 10/10
-Sistem PVP:Impatit in 4 ramuri Arenas,Duel, Battlegrounds, World PVP.
Sistem PVE:Cel mai elaborat sistem PVE din lume No comment 10/10
Mounttongueeste 180 de mounturi 10/10
Meserii: 12 meserii 4 meserii secundare fiecare leganduse una de alta astfel tu putand sa iti creezi Mounturi iteme enchantmenturi atasabile bonusuri sau companiamente 10/10
-Muzica:Te face mandru sa te stii jucator de wow 10/10

Sper ca v-a placut cat am muncit la analizarea aceasta va rog daca aveti ceva de reclamat in legatura cu analizarea mea va rog dati add la adresa de yahoo vaalyyyy

| LordNike a răspuns (pentru Criekz):

In metin2 NPC-urile nici macar nu vorbesc. In WoW te saluta cand ii selectazi si le poti cere indicatii daca nu gasesti ceva EX: daca nu gasesti flightmasteru poti intreba un NPC gardian

| codrin47 a răspuns (pentru Criekz):

Buuuuun,e clar ca tu tii cu wow sau n-ai jucat niciodata metin, deci mai intai:Skillurile dupa fiecare lv au aspect diferit pe cand la wow la orice lv arata la fel plus ca e mai tare daca sunt greu de procucrat cartile de competenta ca asa oricine; muzica e MUTE doar in capul tau geniule dai la sistem si iti apare o lista mare de melodii; poti calarii nu numai cai ci si animale salbatice si pe unele private dragoni si pasari pheonix, sistem PVP:poti face duel(2vs2) poti sa te pui pe liber ca sa ataci pe oricine, poti sa ataci pe cei cu grad negativ fara ca ei sa te atace pe tine si poti face razboi intre bresle; mda faci tu o analiza delicata si zici ca esti si neutru, hai fugi deaici te face mandru sa stii ca esti jucator de wow, te va face mandru sa afli ca muzica si aspectele din wow poate nu ma crezi dar te vor face sa dai bani in joc in cele din urma, dar ma rog ramai la ale tale

| BossDeBoss9000 a răspuns (pentru Criekz):

Joaca WoW e mai tare de cat mt2 am jucat si eu si acum m-am lasat s-a facut naspa rauangry depinde si ce wow descarci eu zic ca e tare wow cataclysm Frate incearca

| Krosom a răspuns (pentru Criekz):

Stii, o sa iti analizez raspunsul in legatura cu Metin2 si o sa comentez.
1. Lumea Metin2 se afla in China in timpul razboiului, de aceea ii trebuie o grafica potrivita
2. Majoritatea jucatorilor se plictisesc cu povestile. Uite povestea, fiind scurta: Luptator, venit din alte meleaguri, a auzit de tragedia razboaielor tinute in China si a incercat sa devina un soldat. Povestea e scoasa de mine, cam asta ar fi
3. De asemenea, Metin2 fiind greu este bine sa fie mai putine skilluri deoarece lumea nu stie ce sa aleaga, iar mai mult ar fi deja prea mult, nici n-ai stii care ar fi mai bun, si vazand ca nu te descurci cu skillul ales te-ai lasa doar dupa 2 zile de metin2
4. Daca vrei sa faci emotii, du-te la o nunta si danseaza Gangnam Style, dar ai dreptate, emotiile sunt prea putine si este nasol ca iti trebuie masca
5. La clase ai perfecta dreptate, e plictisitor sa fie jumatate de jucatori de aceeasi rasa exact ca tine.
6. Itemele sunt in regula
7. Protectia anti-hack slaba este DOAR PE METIN2RO, pe celelalte metine oficiale protectia este la maxim, nici macar nu exista vreun lag sau bug, iar Metin2 RO are protectia praf datorandu-se Staff-ului prost.
8. Lumea este prea mica, mie imi place sa calatoresc, sa ma minunez de culorile unor lumi si de efectele SF. Sunt de acord cu tine
9. Pai ce alte NPC-uri ar mai trebui?
10. Factiile au sens, s-a declansat razboiul intre cele 3 factii datorita Pietrelor Metin care cadeau din cer, iar fiecare imparat al Factiilor mergea pe cate o cale. Imparatul din Shinsoo mergea pe negustorie, Imparatul din Chunjo pe religie, iar cel din Jinno pe razboi, asta facandu-i sa aiba razboi si sa nu lupte impreuna
11. Sistemul PVP are de asemena mai multe categorii:
- Sistem duel-antrenament in Arena de la cantaretul din Map2
- Traditionalul Duel
- Tradarea Regatului (Liber)
- Razboi de breasla (Arena)
- Razboi de breasla (Lumi)
- Bataie in harti/lumi
12. Ai dreptate
13. Acestea ar fi misiuni pasnice, misiuni de lupta pot fi si:
-Farmatul
-Dropatul
-Omorarea jucatorilor cu rank negativ
-Crescutul
14. Jocul este bazat pe un razboi in China, doar nu vrei sa mergi la razboi cu Vulturi calare, nu respecti istoria. Dar de asemena Metin2 a implementat Leul/Tigrul/Lupul/Mistretul si Pet-uri (Animale de companie) care iti dau diferite bonusuri
15. Urasc muzica, ai perfecta dreptate

| Nicolletaaa a răspuns (pentru Criekz):

Imi pare rau ca nu ti-am vazut raspunsul.
Tu ai facut asa zisa " analiza" pentru metine officiale, nu pentru private.
Metin2 este un joc usor care depinde de inteligenta. Ca sa poti sa faci iteme bune ca sa nu te bata nici un GM trebuie sa ai luni de zile de muncit sa iti dai seama despre ce ii vorba.
Gandeste ca exista sute si mii de servere de metine in toata lumea.
Daca acum faci " analizarea pentru servere private" o sa iti dai seama ca si metin2 e destul de bun.
Fiecare cu parerea lui.

| godinkyzz a răspuns (pentru Criekz):

Ba nebunule joaca tu metin2 steel si zi-mi daca trebuie sa dai vreun ban!
Acolo pe site doar trebuie sa dai vot-uri multe si iti da JD-uri si iti cumperi itm de pe site fara sa dai nici maca 1 leu

| Wat3r a răspuns (pentru godinkyzz):

Frte mai multe mounturi ia joca pe un privat WoW si vezi tu, in WoW itm nu esueaza, are mai mare grafica, in WoW nu ecxista hack straight face, in mt2 bonusurile se fac si ies greu pe langa WoW mie nu mi-a luat nici 5 min ca sa pun un bonus bun

| Wat3r a răspuns (pentru godinkyzz):

Apropo in WoW sunt 80 milioane de playeri

| godinkyzz a răspuns (pentru Wat3r):

Ba istetule pe metin2.ro esueaza itm-le dar joaca metin2syera si vezi

| godinkyzz a răspuns (pentru Wat3r):

Dada

| XxGaMeRUlTaUXx a răspuns:

App frate nu stiu ce sa zic sa zis intr-un timp ca metin2 si 4StoRy a furat grafica si alte chesti din el bataveni.No frate am auzit la unu ceva de genu asta."GameForce amenda de la Blizzard frate serios lasa astea e o problema de gandire si de alegere care tio placut mai mult din asta 2 sall