| SpigiBb a întrebat:

acum ceva timp la tata i-a fost suspendat carnetu de conducere pentru 3 luni pentru nu stiu ce.acuma trebuie sa dea un fel de examen pentru redobandirea permisului si vrea sa faca niste chestionare asemanatoare pentru a putea trece examenul.tin sa mentionez ca nu este ca atucnea cand dai pentru carnet trebuie sa faci chestionare 13 din 15.am cautat pe internet si nu am gasit sper ca ma puteti ajuta si voi putin?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa dea examenul respectiv doar daca vrea sa obtina restituirea permisului mai repede de 90 zile. Este la fel ca examenul pentru obtinerea permisului, doar ca sunt numai 15 intrebari. Poate face chestionare pe drpciv.ro si pe alte site-uri. Numai bine!

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Intrebarile nu sunt chiar aceleasi ca la dobandirea permisului. Difera in special prin faptul ca fiecare intrebare are un singur raspuns corect, spre deosebire de cele pentru obtinerea permisului, la care pot fi 0, 1,2 sau 3 raspunsuri corecte.
Chestionare "13 din 15" gasesti pe www.incepator.ro