| TheRageQuitter a întrebat:

Buna TPU.

As vrea sa intreb ceva in legatura cu societatea in general.

Ce naiba-i cu lumea din ziua de azi MAI ALES in tara asta? Serios deci in mare majoritate,populatia s-a obijnuit cu superficialitati,sa fie dusmanosi,invidiosi sau mincinosi.(repet,in mare majoritate,sa nu generalizez)

Cel mai tare ma deranjeaza este faptul ca unii nu se pot abtine sa nu se bage in viata altora,adica cu ce te afecteaza pe tine daca o stii pe x ca a avortat,sau ca ala are nu stiu ce relatie? Iti imbunatateste TIE viata? NU, se compara in prostie ca oamenii sa se simta mai superiori fata de cei care mai gresesc cateodata.
*Oh ala umbla cu multe femei, eu sunt de maaare calitate si nu ma culc cu 214214 persoane*.

/endrant

Deci, ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| LucianaTudor a răspuns:

Cred ca orice om cu bun simt se va intreba mereu asta, eu am inceput sa ma axez pe "Ce mama naibii e cu lumea asta, de ce X o cioparteste pe aia cu toporul, si de ce Y isi violeaza fiica?" Am trecut de mult deja, din pacate, de stadiul necesar acestor intrebari "light". So, basically, yeah, rage quitting in real life xD. Ma mir ca ai putut sa dai endrant asa repede, eu daca as incepe sa-mi insir intrebarile legate de tot ce se prabuseste in jur, cred ca as putea cu usurinta sa scot un roman. laughing

| TheRageQuitter explică (pentru LucianaTudor):

Oh nu ai idee cat m-am abtinut sa nu explodez in timp ce scriam acest topic.Am vrut doar sa scriu ceva cat de sumar posibil ca sa se inteleaga ideea principala.Desigur si eu as fi vorbit chiar 20.000 caractere cat sa imi dea nota la 10 la partea de eseu de la bac.

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

După alegeri o să ai exact procentul celor superficiali.