| mary_1175 a întrebat:

Bunaaaaa

ati fost ieri la VOT? pe cine ati votat voi?

ce parere aveti de sondajul din primul tur?
pe cine ati vrea ca presedinte?

15 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Am votat un om mai diferit de ceilalti.Iohannis.Si mai capabil.

NOname
| NOname a răspuns:

Pe Klaus Iohannis, clar.

Pentru că Ponta este sub orice critică - un hoţ mitoman -, iar Iohannis are ceva demnitate, viziune, experienţă, bunăvoinţă, realizări, seriozitate şi pare promiţător.

http://www.tpu.ro/......ina-2.html

http://i.imgur.com/00L5G6h.jpg

http://www.tpu.ro/......-mai-mult/

http://www.tpu.ro/......ina-2.html

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am votat Iohannis si traiesc cu speranta ca in turul doi o sa castige voturile celorlalti 12 candidati eliminati... sa vedem

| mary_1175 explică (pentru suntserios):

Si eu am votat tot iohanis happy. multumesc pentru raspuns

| Lawliet14 a răspuns (pentru mary_1175):

Statistic vorbind, a votat cu el Transilvania si Bucurestiul.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu am fost la vot.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Toti sunt marionete, nu cred ca are vreo relevanta cine iese presedinte

| Lawliet14 a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Nu e exclus sa fie marionete toti, nici Iohannis nu m-a convins foarte mult, vedem ce face daca i se va da o sansa.

| mary_1175 explică (pentru Lawliet14):

Pai eu nu ineleg un lucru. toti spun ca voteaaza cu iohanis. dar cum se face ca tot ponta are sondajul cel mai mare? e ceva ciudat aici,

| mary_1175 explică (pentru Lawliet14):

Si nu inteleg un lucru. toti spun ca voteaza cu iohanis. dar tot ponta are sondajul mare..hmmmm,e ceva la mijloc, ce nu intelg

| Lawliet14 a răspuns (pentru mary_1175):

Cred ca tinerii voteaza cu Iohannis.

| NOname a răspuns (pentru mary_1175):

Dacă alegerile s-ar ţine pe internet, Iohannis ar câstiga detaşat încă din primul tur. Dar din moment ce Ponta a reuşit să păcălească mai toţi credulii şi oamenii simpli, fără şcoală (din care în România sunt destui), să-i convingă pe săracii pensionari că dacă nu va câstiga el, li se vor tăia pensiile, să facă jocuri de culise cu diverse grupuri, minorităţi, cu diverşi lideri locali (primari, baroni, oameni de afaceri, preoţi...), cumpărându-le practic voturile (direct sau indirect), de aici şi rezultatul alegerilor live, care este unul foarte deplasat, forţat, nenatural. Plus, mulţi dintre susţinătorii lui Iohannis nu au reuşit să voteze, iar o parte dintre ei în primul tur şi-au dat votul altcuiva, din diverse motive, cu o intenţie clară de a-l vota pe Iohannis în turul doi.

Eu tind să cred că în turul doi se vor mobiliza mult mai mulţi oameni (cu cap) şi alegerile vor fi câştigate de Iohannis - adică de poporul român, nu de o gaşcă de hoţi însetată de putere.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Am votat pe Iohannis

Nu am votat pe Branza, Macovei, Ponta, Amaritei&co.

| Alex_Alex_1992_tXbU a răspuns:

Daca iese Ponta inseamna ca Romania inca mai este o tara plina de pensionari multumiti cu o lingura de zahar si oameni care nu se gandesc la viitor...
Care il voteaza pe Ponta isi merita soarta!

| RAY a răspuns (pentru Alex_Alex_1992_tXbU):

Alex ce e rau in o tara plina depensionari multumiti fata de o tara cu pensionari cu pensi taiate cu 15%?