| AntiProfi a întrebat:

Cum poate afla politia unde stau daca nu au nicio informație despre mine doar poze cu fața mea?

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Pot afla de la clienti, mai ales daca vorbim de un furt dintr-un magazin de cartier.

| ReddY25 a răspuns:

Accesează baza de date și astfel te localizează

| anonim_4396 a răspuns (pentru ReddY25):

Altul care s-a uitat prea mult la Hawaii 5.0. laughing

| Dutzansmecheru a răspuns:

Te recunosc in baza lor de date. Porumbeii care zboara deasupra orasului tau au camere instalate pe ei si esti monitorizat 24/7. eu zic sa te duci sa te predai de buna voie. asta daca nu cumva vrei sa vina DIICOT-ul peste tine in casa. Mult noroc iti doresc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dutzansmecheru):

Te uiți prea mult la filme polițiste de fapt te cam crezi prin Hawaii 5.0. laughing în România nu sunt în stare sa prindă infractorii care trec nestingheriți granița deși între timp primesc condamnări, iar tu o dai deja in monitorizări. Si in Romania nu avem recunoașterea facială pe camerele de supraveghere ( poate prin aeroport, ce nu prea cred). Ce poate România sa facă : sa dea în urmărire generala iar dacă au infomații ca ai trecut granița : în urmărire internațională. Iar dacă ajungi prin Grecia sau Italia unde judecătorii cântă în strună infractorilor din ro, atunci stai lejer cu burta la soare pentru ca ei nu te vor trimite în țară. Iar DIICOT ( Direcția de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism) se ocupa de traficul de droguri, traficul de persoane, proxeneți. Iar dacă DIICOT are o bănuială nu vine la tine asa, pe nepusa masă. Mai întâi te supraveghează 1 an, doi ( poate și 5 ani), vor strânge probe, apoi ajungi sa te trezești la 6 AM cu mascații la ușă. Câți ani ai? 10 ani?

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://netzpolitik.org/......anonymity/

Am fost si eu abonat o luna la PimEyes.

| darrio2007 a răspuns (pentru Dutzansmecheru):

Bă, ej nebun?