| RobbyE a întrebat:

Pana cand se mai poate depune al doilea dosar pentru somaj? Sunt absolvent de liceu(2011), am depus primul dosar si vreau sa stiu pana cand trebuie sa-l depun pe al doilea(daca se mai poate).

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Prima data ai fost luat in evidenta si depunerea actelor ce mai trebuie(diploma de studii si declaratia pe proprie raspundere ca nu urmezi studiile) trebuie depuse dupa 60 de zile, conform L.76/2002, bineinteles daca nu ti-ai gasit loc de munca ori nu ti-a fost oferit unul de AJOFM si daca nu continui studiile. Numai bine!

| FesCuDungi a răspuns:

Eu nici pe primul nu l-am depushee hee am o intrebare la tine, ti-a trebuit sa aduci o adeverinta de venit? daca da, atunci cand ai depus cererea de eilberare a unei adeverinte de venit, ce timbre ti-au trebuit? (de 2lei?)cate?

| RobbyE explică (pentru FesCuDungi):

La primul dosar mi-a trebuit :
-buletin de identitate - copie, original
-certificat de nastere - copie, original
-diploma sau adeverinta de absolvire - copie, original
- adeverinta de la medicul de familie cu precizarea - apt pentru munca

| Ioandelasal a răspuns (pentru FesCuDungi):

N-ai putut expune clar situatia ta la intrebare? Ti-as fi spus ca pentru absolventi nu trebuie adeverinta de venit, aceasta trebuie doar pentru cei carora le-a fost desfacut contractul de munca.

| Florina_Alexandra_1991 a răspuns (pentru RobbyE):

La al doilea dosar ce acte trebuie depuse? La 1 octombrie trebuie sa depun cel de-al doilea dosar.

| FesCuDungi a răspuns:

Deci m-au pus pe drumuri degeaba straight face ce oameni! multumesc pentru ajutor Ioandelasal