| BCătălin91 a întrebat:

Salut tuturor. Am vazut ca la realizarea unui cont la agentia de pariuri Superbet, iti cer la un moment sa le oferi si o copie de buletin pentru mentinerea contului. Intrebarea mea ar fi daca eu le trimit si acea copie de buletin pentru a pastra contul, voi avea treaba cu ANAF-ul in viitor? Din ce auzisem nu si ca s-ar ocupa agentiile in cauza de asta. Dar vreau sa stiu sigur cum sta treaba.

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

E in regula, cer copia cam in 30 de zile de la deschidera contului din cate imi aduc eu aminte. Sa vada ca esti major, pentru retinerea impozitului pe venit etc. Nu trebuie sa te duci tu la ANAF sa declari castigurile, iti retin ei impozitul de la sursa.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici un parior nu are treaba cu ANAF, agentia de pariuri trebuie sa retina si sa vireze la bugetul de stat impozitul pe veniturile obtinute din castiguri si, daca nu o face, agentia raspunde fata de ANAF.

| BCătălin91 explică (pentru Ioandelasal):

Atunci e bine. Ma gandeam ca e ca in trecut cand trebuia sa le declari tu personal.