| WeAreLegion a întrebat:

Astazi s-a luat un tigan de mine,a inceput sa ma scuipe si sa ma ameninte,daca nu-i dau telefonul ma bate,eu m-am enervat foarte tare, i-am dat un picior in cap si si-a luat somn, daca merge la politie si spune ca l-am batut ajuta cu ceva daca spun ce a facut el?

Răspuns Câştigător
| VladGH a răspuns:

La politie poate numai sa scrie o plingere si trebuie sa se duca sa scoata foile alea ca sa demonstreze ca este traumat. Daca nu are martori poate sa scoata ce vrea el ca oricum nu iti face nimic. Tiganii astia boriti, ar fi bine sa nu aiba deloc drepturi.

| WeAreLegion explică (pentru VladGH):

Mama,ce bine ca nu era nimeni pe strada!

| VladGH a răspuns (pentru WeAreLegion):

Chiar daca depune plingere si demonstreaza ca are trauma el fara martori nu poate sa-ti faca nimic. Tu ignoara mereu ca nici nu l-ai vaut si gata, lasa tiganul sa viseze telefon. Daca chiar depune plingere, politia oricum te cheama la Sector, ai grija ca politia stie sa te ia la intrebari capcane. Citi ani ai?

| WeAreLegion explică (pentru VladGH):

17 de ce?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este asa cum spui, chiar daca ar face plangere penala (desi nu cred), nu s-ar intampla absolut nimic, a fost legitima aparare fata de o tentativa de talharie.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Depinde cine dintre voi dovedeste...

| Nickname1890 a răspuns:

Intr-adevar fara martori nu se intampla nimic nici de o parte nici de cealalta. Ce ar fi trebuit sa faci era sa te fi dus tu primul la politie sa raportezi ce s-a intamplat.

| WeAreLegion explică:

Oricum daca ajung la politie stiu eu ce am de spus, si in plus cred ca pentru ei e un caz fericit daca un tigan a primit ceea ce merita!

| Smekr a răspuns:

Du-te la florin masca iti da monospranceana sau la dana aia e geamana cu o fetitzuca