| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa aflu si eu de la ce varsta pot da de permis de conducere categoria b, am auzit ca te poti inscrie cu 3 luni inaintea varstei, asa-i?

Răspuns Câştigător
| JinLing a răspuns:

Este adevarat, te poti inscrie cu 3 luni inainte, in timpul celor 3 luni ai vreme sa te pregatesti. Examenele le poti da doar cand ai implinit varsta de 18 ani.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da te poti inscrie insa nu e o miscarea prea buna. faci toate orele in prima luna si pe urma doua luni pauza uiti tot pana la examen. Cel mai bine e sa te apuci la 18 ani si faci totul continuu iar la examen ai totul proaspat in minte si reflexe

| KaPy2 a răspuns (pentru suntserios):

Pai un prieten a facut la fel a dat sala si dupa o luna si ceva traseu si avea peste 18 ani, a cumparat 2 sedinte inaintea traseului

| KaPy2 a răspuns:

Mulțumesc frumos!

| Aron98 a răspuns:

Te poti inscrie cu 3 luni inainte, dar examenele le dai in ziua in care ai implinit 18 ani