| AntoniaRaluca a întrebat:

In seria de carti, jurnalele vampirilor. Elena Gilbert dispare pentru totdeauna? La sfarsitul cartii "furia"(V3) inceput de "Reuniunea"(V4) Elena e pomenita moarta -moarta. chiar asa e? Adica e moarta, nu mai apare in continuare?

Răspuns Câştigător
| Zoella a răspuns:

Nu moare. Bonnie o să înceapă să o viseze pe Elena, ea este captivă, din câte ştiu eu, de către Klaus (apare pentru prima dată acolo), iar Bonnie, Stefan, Damon, Meredith şi Caroline o să încerce să o ajute. Vezi că Sue Carson (parcă aşa era prenumele ei) moare.

| AntoniaRaluca explică (pentru Zoella):

Si care e diferenta dintre edititas de buzunar si editia cealalta, mai groasa, mai mare, mai cu multe pag. fara sa vreau am citit editia de buzunarlaughing

| Zoella a răspuns (pentru AntoniaRaluca):

Ediţia de buzunar are paginile mai mici, dar eu n-am citit niciodată o ediţie de carte de buzunar, doar am văzut. Nu ştiu dacă este toată povestea acolo, dar poţi citi cărţile şi pe net. Şi, dacă ţi se pare mai ciudat să le citeşti pe pdf, le poţi băga în telefon, mie mi se pare mai ok să le citesc noaptea acolo.

7 răspunsuri:
| Emmo a răspuns:

Nu a murit pentu ca se va transforma in vampir ca ai injectato doctorita cu sange de vampir!

| AntoniaRaluca explică (pentru Emmo):

Carte! nu serial! carte! a murit fiindca s-a expus la soare cand a omorat-o pe katherine!

| Emmo a răspuns (pentru AntoniaRaluca):

Eu m-am uitat la film scuze.da la sfarsitul sezonului 4 stefan este inchis intr-un seif de sailas si este aruncat intr-un lac sau asa ceva happy

| escuuu a răspuns:

Nu moare
laughing)) se va drezi iarasi