| LoveMeForMe a întrebat:

Am de facut un ziar al scolii si eu cu o prietena ne-am pus de comun acord sa facem despre o cantareata/et, ori despre o trupa de baieti/fete. Eu habar n-am despre cine sa facem. Imi puteti da o idee? Si sa imi spuneti ceva credibil despre aceea trupa/ cantaret/a...
Funda :*

6 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Daca cineva vrea sa afle ceva despre cantareti nu va citi revista scolii.E stupid sa scrii asta.

| LoveMeForMe explică (pentru CautNume):

Asta ne-a cerut diriga :/. Serios acum! Eu vreau niste idei nu comentari proaste.

| BigG a răspuns:

Intr-un ziar al scolii ar trebui sa scrieti lucruri ce se intampla in scoala respectiva sau macar despre personalitati care au umblat la scoala aceea. Nu despre Inna, Alex Velea sau Puya.
Plus ceva poezii, povesti scrise de elevi, desene mai reusite, perfomante notabile ale unor elevi la anumite concursuri, sau chiar sa organizati concursuri prin intermediul ziarului.

| LoveMeForMe explică (pentru BigG):

E un articol pentru ziar.winking Si nu se intampla prea multe chestii la scoala, stay chill.

| Walve a răspuns:

Wikipedia e gratis. GRATIS!

| LoveMeForMe explică (pentru Walve):

Eu ziceam sa imi da`ti o idee. Si da, o sa folosesc wikipedia, multumesc? laughing