| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa aflu ce parere aveti despre oamenii care fac cantaretii "gay" si cantaretele "cur*e" sau "drogate" sau le pun alte etichete... nu de alta doar ca mereu aud pe cineva ca face un cantaret gay fara dovezi sau ceva de genu' si ma scoate din sarite... Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| GiAnca a răspuns:

Manelari fara ocupatie.
Ce sa la faci?
N-au altceva de facut decat sa comenteze aiurea pe ici pe colo ca sa-i bage lumea in seama.
Atata timp cat nu vor fi bagati in seama poate se vor opri.

28 răspunsuri:
| Deeaa a răspuns:

Si pe mine ma scot din sarite acesti oameni dar n-avem ce sa facem. Cu siguranta ai auzit si ca Justin Bieber e gay sau Selena Gomez e curva, Demi Lovato este drogata si tot asa. Mdaa..Cam asa sunt oamenii din ziua de azi. Oameni fara ocupatie dar asa va fi lumea de acum inainte.

| Wøodenpints a răspuns:

Poţi da nişte exemple?

| AlySixx a răspuns (pentru Wøodenpints):

Cunoscutul justin bieber el e regele jignirilor, nu sunt fan sau ceva de genul da nu sar in sus de bucurie cand aud jignirile la adresa lui... are prietena (ma rog a avut ) si totusi este facut gay pentru aspectul sau, cunoscutii one direction si ei au prietene si sunt facuti gay urati etc, miley cyrus este logodita si totusi este facuta curva, bill kaulitz este facut gay si fata pentru felul cum se imbraca, ehh acum ca si'a schimbat aspectul si se astept sa vad ce etichete va mai primi... si lista poate continua la nesfarsit astia sunt cei ce mi'au venit in minte acum.

| Wøodenpints a răspuns (pentru AlySixx):

Păi la felul cum arată ăia şi modul în care fac ei masculii de râs, mi se pare şi logic să primească basculante de jigniri.

| AlySixx a răspuns (pentru Wøodenpints):

Si mai exact cum ar trebui sa arati ca sa nu fi facut gay? cum arata tataie in 1954?

| Wøodenpints a răspuns (pentru AlySixx):

Nu cred că există un standard. Trebuie să ai doar puţin simţul penibilului.
Când arăti aşa http://ctokiohotel.com/......-Seca..jpg cred că ar trebui să te consideri norocos că lumea foloseşte doar apelativul de gay.

| AlySixx a răspuns (pentru Wøodenpints):

Aaa scuze nu am realizat niciodata ca toti trebuie sa aratam la fel! iti doresc sa ai si tu parte de tot atata ura cat ai dat altora si sa ajungi in situatia lor sa iti fie criticata doar pentru ca tu esti diferit si arati altfel adica ce trebuie sa fim toti clone?! sa arata identic? NU! fiecare cu stilul lui si cu frumusetea lui interioara.

| Wøodenpints a răspuns (pentru AlySixx):

Vorbeşti ca una grasă sau extrem de urâtă, cu frumuseţea asta interioară.
Am zis eu că ar trebui să arătăm toţi la fel? Vorbeam doar de simţul penibilului, pe care mulţi nu-l au.

| MaskOfSanity a răspuns (pentru AlySixx):

Asta ţine de decenţă, nu de monotonia vestimentaţiei. Nu trebuie să fim toţi la fel; nici nu avem cum să fim.
Numai că, sunt mulţi care încearcă atât de mult să iasă în evidenţă prin imagine şi sunt atât de superficiali, încât îşi merită statutul de penibili.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invidioşi. laughing
Cum naiba să-l facă ei gay pe marele bieber? Aşa-i?

| AlySixx a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma refeream la bieber ma refeream in general...

| anonim_4396 explică (pentru AlySixx):

În general? Să încep iar povestea cu Elton John şi George Michael? 2 homosexuali declaraţi, cărora nimeni nu le pune apelativul " gay " ca să râdă de ei? Chiar e atât de greu de priceput că atâta timp cât eşti penibil, cânţi ca dracu, eşti apreciat doar de oameni naivi, vei fi mereu etichetat şi jignit de oamenii care nu pun botul la orice rahat?

| AlySixx a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar de ce doar pentru ca tie sau altcuiva nu ii place muzica unui anumit cantaret inseamna ca el canta ca dracu? asta nu inteleg... daca alti ii apreciaza muzica de ce trebuie sa vii tu sau altcineva sa jigneasca persoana respectiva? nu poti doar sa nu asculti persoana respectiva si atat? de ce trebuie toata lumea sa fie asa de rautacioasa?

| anonim_4396 explică (pentru AlySixx):

Nu e vorba că dacă mie nu-mi place. Nu mi-a plăcut niciodată Amy Winehouse, dar nu am început să o fac în toate felurile pe unde apucam. Asta pentru că ea putea să cânte. Dar, când le aud pe Selena Gomez, Katy Perry sau Rihanna, grohăind pe scenă, pierzându-şi aerul după doar 2 minute de cântat live, ce ai vrea să fac? Să felicit prestaţia lor? Mai sunt şi ridicate în slăvi excesiv de mass-media, deci, nici dacă aş vrea, n-aş putea să nu dau peste ele pe vreun site sau pe vreun post TV/radio de muzică.

| AlySixx a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici mie nu imi plac dar nu le jignesc ca pana la urma nu au ajuns pe scena aia degeaba straight face...

| anonim_4396 explică (pentru AlySixx):

Corect. Au ajuns pentru nişte bani daţi, blowjob-uri făcute, pile puse, etc. Şi nu începe şi tu povestea cu " Nu există aşa ceva, au ajuns acolo pe merit, datorită talentului lor ".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oameni invidiosi si fara ocupatie.Ei zic d-astea de obicei pentru ca acele persoane sunt mai aranjate.Dar ce sa faci daca asa e lumea din ziua de azi.

| MaskOfSanity a răspuns:

În principu, nu contează nici aspectul, nici orientarea sexuală a unui cântăreţ, dar se foloseşte ca un contraargument, de cele mai multe ori.
Etichetarea asta face de fapt referire la metrosexualitate. Persoana respectivă spune despre un anumit cântăreţ că-i "gay" cu sensul că-i mai aranjat decât o femeie.

| AlySixx a răspuns (pentru MaskOfSanity):

Si daca este aranjat ca o femeie care este problema? adica oamenii au voie sa se imbrace cum vor... noi judecam pe toata lumea si nu inteleg motivul. daca pe noi ne judeca cineva si ne face gay/lesby, curve, proaste/prosti, urati, grasi etc. nu sarim in sus de bucurie nu'i asa? suntem tristi, eh asta se aplica si in cazul vedetelor, pe langa faptul ca acea persoana este " cantaret/cantareata" este si om... si simte la fel ca noi. eu personal nu cred ca ei/ele sar in sus de bucurie cand vad commuri pe youtube de genul " esti urat / gras blablabla "

| MaskOfSanity a răspuns (pentru AlySixx):

Şi ţie ţi-ţi păsă de ce cred ceilalţi despre tine?

| AlySixx a răspuns (pentru MaskOfSanity):

Mie chiar imi pasa... pun repede la suflet si crede-ma nu voi sari in sus daca voi auzi vreodata ca lumea ma face urata, grasa etc... si cred ca nici tuwinking!

| Decrepit a răspuns:

Exista cantareti care sunt/au fost gay dpdv al orientarii sexuale si au fost foarte OK, dpdv al muzicii, ba chiar legende.Si exista cantareti care fie sunt niste heterosexuali mai soft, fie metrosexuali duhnitori, fie chiar homosexuali, care au un comportament, on and off the scene si o abordare a vietii si a muzicii demna de un poponar penal.De cantaretii de pop zic aici,de prin toate timpurile,ca nici Dieter Bohlen nu era cu mai multe cojones decat Harry Styles,ba chiar sunt in aceeasi categorie,zero cojones,atat muzical, cat si in atitudine, insuportabili per total.

Nu e vorba de orinetarea sexuala, ci de distantarea ce se creaza intre termenul gay si termenii poponar/homalau/lorgenist. Ultimele sunt folosite cu sens de insulta catre pseudo-cantareti.

Si nu trebuie sa fii o curva dpdv sexual, ca sa ai comportament de curva.Sau sa lingi tortul lui Liam Hemsworth,care e in forma de cuc, la modul serios, nu e deloc un gest de cordeluta ieftina si cautatoare de atentie? De droguri nu ma intereseaza, foarte multi cantareti buni se drogau, asta nu influenteaza creatia lor muzicala in niciun fel.

| AlySixx a răspuns (pentru Decrepit):

Nu neg faptul ca daca esti gay ( homosexual mai frumos spus ) nu canti bine... doar ca acum termenul de homosexual este luat in ras...adica daca omului nu ii plac fetele respectiv baietii ( in cazul fetelor ) care e problema noastra?! si de ce trebuie sa ii judecam? asta urasc cel mai mult si nu neaparat ca au facut gay respectiv lesby pe cineva ci urasc faptul ca nu este adevarat!

| NegativeCreep a răspuns:

De ce nu am face-o dacă merită?
Oricum pe ei nu-i afectează cu nimic. -.-"

| AlySixx a răspuns (pentru NegativeCreep):

Daca eu te'as face pe tine gay, curva( daca esti fata ), gras, urat etc. ai fi foarte bucuros nu?! nu inteleg atitudinea asta adica crezi ca acel om nu simte? mai mult... te simti tu bine facand pe cineva gay. urat, gras etc?

| NegativeCreep a răspuns (pentru AlySixx):

Din moment ce o vedetă are câteva milioane de dolari strânse cred că nici măcar nu s-ar încumeta să-ţi arate o privire amărâtă, dar să bage în seamă ce spui.
Şi nu, pe mine nu mă interesează ce cred ceilalţi despre mine.

| AlySixx a răspuns:

Bine sa spunem ca sunt facuti metrosexuali de ce si asta e o jignire de ce nu poti doar sa respecti decizia acelei persoane? de ce trebuie sa jignesti... tu cum te'ai simti daca cineva te'ar judeca dupa felul cum arati si nu dupa persoana care esti?

| duuh a răspuns (pentru AlySixx):

Cum m-as simti, zici? Pai, m-as simti bine. Nu imi pasa daca sunt judecata sau nu. Eu nu ma chinui sa arat intr-un anume fel ca sa ma placa lumea, ca tot o sa fie o parte careia nu o sa-i convina. Si in niciun caz nu ma chinui sa par altceva decat sunt.
In plus, cand s-au hotarat tipii astia sa devina cunoscuti, trebuia sa se gandeasca, asa, un pic macar, ca nu toate o sa baleasca dupa ei si ca multi o sa vrea sa ii ia la suturi. Daca n-au facut-o, inseamna ca erau cam foarte idioti. Adica, ok, e decizia lor cum se imbraca si ce canta, dar daca nu imi place, o spun. Oricum, ceva imi spune ca nu stau toata ziua pe TPU sa citeasca ce spun eu si altii carora li se pare penibil stilul lor vestimentar.