| wolder a întrebat:

Care este legatura intre Bob Marley si steagul verde-galben-rosu? Steagul este al mai multor tari din Africa: Lithuania, Mali, Guinea, Congo, Senegal, Cameroon, Ghana, Bolivia, Bennin, Sao Tome, Togo, Ethiopia.

https://www.google.ro/......ps?/search

4 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Bob Marley canta muzica draguta pacisfista.Cantaretii de reggae aveau ca simbol culorile astea 3.Negru culoarea pielii(in cazul lor), verde culoarea naturii si rosu era sangele varsat in lupta pentru independenta.Ma rog steagu astora care canta reggae e un fel de steag al unitatii, ceva ce aduce toti africanii impreuna in ciuda tarii lor si aparentelor conflicte.Internet.

| Sociopat a răspuns (pentru Sociopat):

Da-l dracu de galben.Galbenu e din steagu' Jamaicai

| xFluing a răspuns:

Lituania nu e in Africa...