| HeiligKreuzAchtAcht a întrebat:

Cum vi se pare David Ellefson?(Nu mai spun cine e pentru ca vreau sa discut cu oamenii care stiu despre ce vorbesc!)

6 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Unul din cei mai buni basisti din lume. LoMenzo nici nu se compara cu el, e absolut genial, si in plus a si format trupa asta de legenda.Eu l-as baga in Top10 basisti cu usurinta.Pace!

| WhiteWolf7 a răspuns:

Uau, doar un raspuns, bai fratilor, voi nu stiti cine e David Ellefson? e ca si cum ai intreba cine e Cliff Burton, sau cine e Steve Harris, fiti seriosi, ce naiba.Asa revenind, mi se pare un cantaret destul de bun, insa nu-mi place la el ca la nu prea foloseste degetele, mai mult pana, iar un aevarat basist canta foarte mult cu degetele si foarte putin cu pana, e un semn de calitate ca sa-i zic asa.Deci nu ma mira ca nu-i in top 10 al basistilor, si sincer sa fiu nu prea ma omor cu solourile lui, dar, dar, si dar, este un muzician, il respect pentru ca a ajuns acolo unde este si nu multi ajung acolo, deci merita admiratie si respect pentru asta, si de melodiile pe care le face alaturi de Megadeth, dar ti-am zis, nu-mi place ca foloseste pana prea mult si degetele prea putin, basistii buni si foarte buni folosesc excesiv de putin pana, Cliff Burton, a fost apreciat pentru acest lucru, totusi nu este in top10, nu stiu de ce, poate n-o fi fost nici el prea grozav, whatever, ti-am zis parerea mea, tu ce parere ai despre Dave, AsAsInS?

| WhiteWolf7 a răspuns:

Adevarat AsAsInS, adevarat,dar am zis de faza asta pentru ca cei mai apreciati basisti folosesc rareori pana, nu am zis ca ar fi foarte usor cu pana si folosesc ca sa nu se mai chinuie cu degetele, nu, am zis ce am aflat si eu de la altii si ce stiam. Oricum se pare ca ce am zis de mai sus, ramane valabil, prea putine raspunsuri la o asemenea intrebare., despre o asemenea persoana, ma rog...
\m/>_

| HeiligKreuzAchtAcht explică:

Si mie mi se pare un basist excelent, ArbeitMachtFrei eu l-as baga cu usurinta si in top 5:), il admir foarte mult, JudasPriest adevarat dar nici cu pana nu e mai usor,
http://www.youtube.com/watch?v=7oah2HSQlps
totusi...Megadeth s-a format cu Dave si David,
oricum merita tot respectul!

| HeiligKreuzAchtAcht explică:

JudasPriest sry mi s-a parut ca ma intrebasei despre David, mai tarziu am observat ca era Dave!

| OmletteDuFromage a răspuns:

Top 3: 1.geezer butler
2. flea
3. david ellefson