| eugenn123 a întrebat:

Dati-mi 4 legi pe care voi le-ati vrea.

7 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Nu stii sa citesti?

| Duucu a răspuns:

1.Afara cu tiganii.
2. Fara uniforme si par scurt la scoala.
3.Un presedinte strain, scalem, nicidecum unul din tara.
4.Alocatie mai mare.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Sa nu invatam atata, sa fie institutii de invatare lupte, dans etc in fiecare oras, sa nu mai tot il bagam in seama pe basescu si nici sa nu vorbim cu el si ultima sa aiba voie copiii sa se distreze mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Copii cu note de 10 sa fie premiati.
2.Sa nu se mai vanda alcool si tigari.
3.Ce fapta rea ai facut sa ti se faca si tie acelasi lucru (tratatie comuna), uite de exemplu: daca ai calcat pe cineva cu masina sa te calce si el cu masina.Ar fi pedeapsa cea mai buna, nu 5, ba 10, ba pe viata.
4.Sa nu se mai faca discriminari.
5.Copii cu alocatia de 45 lei sa aiba o alocatie ca cei cu 200 de lei, pentru ca nu e corect ca la copii mai mari le gasesti haine mai greu.

| Maddiex3 a răspuns:

1. Să fie daţi afară din ţară toţi ţiganii [deoarece ne facem de râs cu ei]
2. Să nu mai existe restricţii de vârstă pentru a face un tatuaj la salon.
3. Să se interzică alcool-ul în exces.
4. Nu mai am nicio idee.

| AnnaPunct a răspuns:

1. Fara uniforma la scoala. straight face
2. Tiganii sa fie dati afara. straight face Nu pentru ca ne facem de ras cu ei.dar unii fura etc. laughing
3. Sa nu mai fie nevoiti oamenii sa plece din tara pentru ca nu sunt suficienti bani..Parintii mei sunt plecati si nu e chiar asa de usor...Ar trebui sa de`a cate un loc de munca fiecaruia.
4. Pentru caini si copii abandonati sa se faca camine si tarcuri.
Cam atat.happy