| Jackrabbit a întrebat:

Hello guys~ Am nevoie de ajutorul vostru, sunt destul de noua in toata chestia asta cu metal/ rock/ punk. Recent un tip m-a intrebat care e genul meu de muzica preferat si sincer nu am stiut ce sa ii raspund. Eu ascult mai multe trupe toate la un loc si nu stiu exact a cui gen sa ma catalogez..Trupele mele preferate sunt: Metallica, Rammstein, Iron Maiden, Bon Jovi, KISS, Slayer, The Ramones, The Beatles, Rise Against, Godsmack, Shinedown, AC/DC, System of a Down, Alternosfera. Asadar, a cui gen/subgen apartin?
Rog seriozitate, nu am venit aici ca sa rada lumea de mine sau ceva de genu =_=
Multumesc si

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Mai bine o lasa-i moarta. La tine Rammstein si BJ sint pe aceeasi felie, la fel cum sunt si Godsmack si Iron Maiden. Mdah, clar.
@Jackrabbit: Daca te intreaba careva in cautare de etichete, zi-i ca esti consumatoare de muzica buna. Prostelile astea cu eu sunt thrash, tu esti black, uita-te la tocilarul ala care asculta technical progressive death metal, haha, nu isi au locul. Poti sa te consideri rockerita si cu asta basta. Eu de exemplu ascult de la Ciprian Porumbescu la de-alde Autopsy sau Necrophagia, am cel putin cateva zeci de trupe de suflet care se schimba in playlist in functie de stare, si nu mi-am batut niciodata capul cu vreo apartenenta la o anume categorie. Uite, poate mai descoperi cate ceva nou si interesant - http://www.last.fm/user/codrutnistor

1 răspuns:
| spiridus25 a răspuns:

Metallica - heavy metal
Rammstein -hard rock
Iron Maiden - heavy metal
Bon Jovi -hard rock
KISS -Hard rock
Slayer -thrash metal
The Ramones-Punk rock
The Beatles-Rock, pop
Rise Against-punk rock
Godsmack-heavy metal
Shinedown-post-grunge
AC/DC-Hard rock
System of a Down-Alternative metal
Alternosfera-Alternative rock

| KodrutZ a răspuns (pentru spiridus25):

Mai bine o lasa-i moarta. La tine Rammstein si BJ sint pe aceeasi felie, la fel cum sunt si Godsmack si Iron Maiden. Mdah, clar.
@Jackrabbit: Daca te intreaba careva in cautare de etichete, zi-i ca esti consumatoare de muzica buna. Prostelile astea cu eu sunt thrash, tu esti black, uita-te la tocilarul ala care asculta technical progressive death metal, haha, nu isi au locul. Poti sa te consideri rockerita si cu asta basta. Eu de exemplu ascult de la Ciprian Porumbescu la de-alde Autopsy sau Necrophagia, am cel putin cateva zeci de trupe de suflet care se schimba in playlist in functie de stare, si nu mi-am batut niciodata capul cu vreo apartenenta la o anume categorie. Uite, poate mai descoperi cate ceva nou si interesant - http://www.last.fm/user/codrutnistor