| GabenTheGamer a întrebat:

Imi puteti face o scurta bibliografie a lui Sandu Ciorba? Singurele lucruri pe care le stiu sunt:e rrom, canta manele cum ar fi Pe cimpoi si Dalibomba si cam atat.Pe net nu am gasit nimic.

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Bibliografie? Imi pare rau, dar nu cred ca are asa ceva.
Ca sa aiba bibliografie, ar trebui sa stie sa scrie. Daca e manelist, sigur nu stie!

| spiridus25 a răspuns:

BIBLIOGRAFÍE, bibliografii, s. f. 1. Descriere de specialitate a lucrărilor unui autor sau a lucrărilor referitoare la o anumită problemă. 2. Cartea care cuprinde o bibliografie (1). 3. Ramură a bibliologiei care se ocupă cu descrierea, aprecierea, sistematizarea și răspândirea publicațiilor. 4. Material informativ asupra unei probleme. [Pr.: -bli-o-] – Din fr. bibliographie.
BIOGRAFÍE s. f. Expunere (scrisă și comentată) a vieții unei persoane. [Pr.: bi-o-] – Din fr. biographie. Ai vrut sa zici biografie.

| GabenTheGamer explică:

Lasa prostiile astea gen "daca e manelist e prost, etc".
Si tu te referi la autobibliografie! Este o diferenta.Bibliografia nu e scrisa de persoana respectiva, ci de altcineva.

| GabenTheGamer explică:

Bravo ca stii sa copiezi definitii de pe DEX online happy

| spiridus25 a răspuns (pentru GabenTheGamer):

Ca sa vezi ce inseamna bibliografie.