| GogosikaInfuriata a întrebat:

Manele noi, de dragoste, care ajung la suflet, stiti? big grin Nu prea le am cu manelele dar de curand am descoperit una care chiar imi place, si vreau altele happy dar NU cu bautura femei si altele ca ma irita prostiile alea big grinlaughing Msik kiss

Răspuns Câştigător
| irinaaa a răspuns:

Copilu de aur - nu ma lasa inima
Florin Salam - 7 trandafiri
Florin Salam - Ori n-ai vrut ori n-ai stiut
Nek - Cum sa traiesc eu fara tine
Enjoy!kiss*
Fundita?smugbatting eyelashes

10 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Faptul că ai precizat că cică "nu prea le ai cu manelele", nu va opri eventualele mişto-uri la adresa ta. Just so you know.
Delectare plăcută.

| yumeee a răspuns:

Scuze că mă bag ca ştrampu'... dar, evident că omul se judecă după muzica pe care o ascultă. o. o
Nu cunosc niciun manelist, NICIUNUL, care să aibă un nivel extraordinar de inteligenţă, şi sunt înconjurată de manelişti aici în ghetou. Am şi prieteni manelişti, nu sunt toţi oameni deplorabili, dar niciunul nu e grozav de inteligent.
De asemenea, nu cunosc niciun adept al muzicii culte care să nu aibă un nivel mai ridicat de sensibilitate, de înclinaţie spre artă, spre frumos.
Muzica a fost de fapt inventată ca să culturalizeze fiinţa umană, să o sensibilizeze, să o înalţe, nu să îi imprime chestii degradante în cap gen "eu am curve şi sunt jmeker să moară duşmanii mei". Până si manelele de care vorbeşti tu, în care nu e vorba de chestiile astea, sunt de un nivel terifiant de josnic, din punct de vedere al limbajului (rime proaste, versuri de câteva cuvinte), şi al mesajului (care abia de se poate numi mesaj). Maneaua NU e muzică.

| Neinteles a răspuns (pentru yumeee):

Daca nu esti in stare sa ajuti nu te baga... nu-ti place nu asculta tongue

| GogosikaInfuriata explică:

Yumeee nu ma intereseaza mijtourile asa ca pur si simplu le ignorwinking cu ce nu ma intereseaza nu-mi bat capul, asa e si mai frumos si mai intelept, nu?winking Si nu e "ca cica" chiar nu le am cu manelele, nu am prea ascultat pana azi.

| GogosikaInfuriata explică:

Woodenpints vezi-ti de ale tale asculta tu rahatul ala de rock si da din cap poate ti se mai "pun in functiune" cativa neuroni tongue poate la tine ajung in c*r manelele, la mine si la altii acest lucru este practic IMPOSIBILwinking Haidipa

| GogosikaInfuriata explică:

Woodenpints vezi-ti de ale tale, nici nu-mi bat capul laughing se pare ca tu judeci omul dupa preferintele muzica, deci esti PRAF straight face Cum ziceam nici nu-mi bat capul cu tine tongue

| GogosikaInfuriata explică:

Yumeee mersi de raspuns prima data, da ai dreptate cu ce ai raspuns tu, dar eu tocmai precizasem in intrebarea mea "nu prea le am cu manelele" ceea ce inseamna ca nu prea ascult...si tocmai gasisem una cu versuri de dragoste, nu din-alea idioate cu bani masini smecheri si asa mai departe. Acea melodie are niste versuri superbe de dragoste (nu faceam referire la genul melodiei, ci strict la versuri). Referitor la oamenii si genul de muzica preferat, eu una prefer house, pop si bluess-ul. Iar cum ca muzica e facuta pentru a culturaliza omul, sa ma bata dzeu daca rock-ul te culturalizeaza cu ceva laughing
In opinia mea omul care injura si vorbeste intr-un fel deplorabil si critica un om care asculta un anumit gen de muzica, mi se pare UN/O MARE FRUSTRAT/A laughing n-are alta treaba decat sa critice alti oameni, inainte sa se autocritice (atat il duce, atat facewinking Evident, numai la romani gasesti asa cevahee hee

Mr. woodenpints nici prin gand nu mi-a trecut ca maneaua reprezinta cultura (vad ca tie dabig grin ) si daca nu aveai ce cauta in ograda mea nu te bagai de la inceput, dar te-ai bagat asa ca nu te mai contrazice singur big grin inteleg ca vrei sa te faci remarcat, dar nu ma faci decat sa rad big grin Tu poti sa mai scrii raspunsuri la intrebarile mele, pur si simplu le ignor, stii vorba aia cu prostul nu? Daca nu, ti-o zic in particular (totusi nu sunt nesimtitawinking ) big grin Ceao

| DeejayAlbinutsa a răspuns:

Nicolae guta-nimeni nu va mai fi ca tine [nu e noua dar e faina]
Nek-sarutarea ta
Daca mai vrei, lasa mesaj... dar iti zic vechi, ca noi nu mai stiublushing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnu` woodenpints se pare ca esti cam ignorat cred ca pe don`soara o cam doare in dos de parerile tale big grin NO OFFENCE laughing Eu raman la ideea ca fiecare e liber sa asculte ce vrea, fara suparare dar chiar esti un nesimtit tu te-ai luat de ea nu ea de tine si se pare totusi ca esti foarte ignorat big grin reactionezi f inteligent vadwinking
Nickname-ul ei pe care tu l-ai numit "nume" mie-mi suna mai degraba a porecla big grin dar fiecare e liber cu gandireawinking
Numai bine

| Andrei_8032 a răspuns:

Woodenpints taci in pl mea de emo din gura