| BeeeQuad20 a întrebat:

Sal TPU, la ce e mai ușor sa cânți? Chitara Bass sau tobe?

6 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

La toate e la fel de usor, atata timp cat iti place, n-as putea sa cant la tobe si la bas, pentru ca nu-mi plac si o ar ingreuna cu mult munca.Nu ai cum sa zici care-i mai usoara.Si mai depinde si de genul pe care-l canti, la pop, in general, se pune accentul pe bas, la metale pe chitara si toba.

| Blagandrey a răspuns:

Daca ai facut ceva chitara Bass-ul nu va fi asa de greu... Dar daca esti la inceput s-ar putea sa iti para greu la ambele fiind incepataor.

| KristalPop a răspuns:

La chitara bass din ce-am văzut e mult mai uşor şi mai ieftin.

| FearOfTheDark a răspuns:

La toate-i greu sa canti.

| alexjeff a răspuns:

Mai bine incearca Chitara Acustica.

| maNumesc a răspuns:

Chitara bass happy daca stai sa repeti in prima saptamane cel putin o ora, la a doua sap maresti la doua, dupa o luna, daca chiar ai repetat cum trebuie si te-ai implicat in ce trebuia sa faci, dupa o luna o sa fi mai mult decat necesarwinking trebuie doar sa stii notele foarte bine pe grif, apoi sa inveti ce note trebuie sa pui la fiecare gama in parte, restul e improvizatie, joaca si ureche muzicawinking bafta